KADIN
Giriş Tarihi : 14-05-2015 13:00   Güncelleme : 14-05-2015 13:00

Aliya halkının mutluluğu moralimizi daha da yükseltmiştır

DAIŞ çetelerinin kanlı saldırılarının planlandığı merkez olarak bilinen Aliya buğday ambarının (Sawama) özgürleşmesi sonrası YPG/YPJ savaşçıları hayallerinin bir parçasının gerçekleştiğini söyledi. Savaşçılar, Aliya halkının bu durumdan duyduğu coşkunun da morallerini daha da yükselttiğini belirtti.

Aliya halkının mutluluğu moralimizi daha da yükseltmiştır

DAIŞ çetelerinin zehir tohumlarını ektiği, yine saldırılarının çıkış merkezi olarak kullandıkları Aliya saumasının özgürleşmesi sonrası YPG/YPJ savaşçıları ilk değerlendirmelerini ANHA’ya paylaştı.

 

YPJ-dirok

 

Dirok Kürdistan: Topraklarımızı özgürleştirmek üzere buradayız. Yıllardır Aliya sawaması (Buğday silosu) DAIŞ çetelerinin elindeydi. Bura çocuklardan tutalım birçok kişiyi getirip eğitim veriyorlardı. Onların beyinlerini yıkayıp saldırı düzenledikleri bir merkezdi. İşte buradan saldırıları organize edip ülkemizi bozmak harap etmek istiyorlardı. Takviye güç desteklerini buradan sağlıyorlardı. 2 gün önce saat 13.00 dolaylarında saumaya eylem düzenledik. Güçlü ve başarılı bir sonuç aldık. Moralimiz oldukça yüksek. Birçok cephane de üzerlerinden kaldırdık. Aliya’nın özgürleşmesinin verdiği mutluluğu gerçekten de tarif etmek zor.

 

YPG/YPJ güçlerinin direnişi gördüler. Doğrusu çetelerin iradelerinin kalmadığını belirtebiliriz. Artık onlara yaşama şansı kalmadı. Zaten intihar vari geliyorlar. Zaten kendileri de mevcut gerçekliklerini gördükleri için kör bir cesaretle intihar vari geliyorlar. Şimdi geriye doğru kaçıyorlar. Rojava’dan çıkmanın yollarını arıyorlar.

 

Arkadaşlar ilerlemeyi sürdürüyor onlarsa direnecek takate sahip değiller. 2 gün önce saumaya eylem yaptığımızda direneceklerini düşündük görüyorsunuz zaten ne kadar büyük bir sauma ama direnecek güçte değişlerdi.

 

DAIŞ çetelerini Cizîr mıntıkasından hatta Rojava’nın genelinden süpürmek istiyoruz ve çıkaracağızda. Buradan halkımız ve ülkemiz için önemli başarı elde ettik arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

 

YPJ- agiri

 

Agirî Qamişlo: Saat 14.00 civarında Aliya sawamasını (buğday ambarı) özgürleştirdik. Benimde içinde bulunduğum eylem kolunda Aliya’ya ulaşmak için 2 köyü özgürleştirerek, ulaştık. Çetelere karşı direnişimiz sonucunda zafer elde ettik. Bundan dolayı YPJ üyesi olarak moralim çok yüksek durumda. Belki insanlar buraları özgürleştirebileceğimizi düşünmüyorlardı. Ama biz bir hayalin bir parçasını gerçekleştirdik. Mutluluğumuza bu yüzden tarif azdır. Tüm bölgemizi çete pisliğinden arındırmaya devam edeceğiz. Bu başarı kadının başarısıdır.

 

Operasyona başladığımızda halk yanımıza geliyordu sevinçlerini dile getiriyorlardı.

 

YPG-Eriş

 

Êriş Qamişlo: bir haftadır bölgede süren operasyonumuz neticesinde saat 13.30- 14.00 dolaylarında Aliya saumasını girdik. Çeteler direnemedi, kılarak geri kaçtılar. Ölüleri oldu, çok sayıda cephane elimize geçti.

 

Halkın talebi ile geldik ve bizi gördüklerinde çok sevindiler. Bizimde moralimiz çok iyidir

 

(ad)

 

 

ANHA