SİYASET
Giriş Tarihi : 04-06-2015 09:05   Güncelleme : 04-06-2015 09:05

Özyavuz : “çağrılarımız karşılık buldu, yetkililere teşekkür ediyoruz”

MHP MYK Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz Akçakale’de 5.seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. İl başkanı Mahmut Güneş ve milletvekili Adayları ile birlikte gerçekleştirdi açılışta bir konuşma yapan Özyavuz, açılışta yaptığı konuşmada bir kez daha Akçakale’nin sorunlarına değindi

Özyavuz : “çağrılarımız karşılık buldu, yetkililere teşekkür ediyoruz”

 

Akçakale’nin sorunlar yumağı haline geldiğini vurgulayan MHP MYK Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz, geçen yıl elektrik yüzünden yaşanan facianın bu yıl da hava şartlarından kaynaklandığını belirtti. Desteklemelerin hala ödenmediğine dikkat çeken Özyavuz, yaşanan sıkıntıların bunlarla da kalmadığını ifade etti. Suriyeli vatandaşların savaştan kaçarak Akçakale’ye geçmeye çalıştığını ancak geçişlere uzun süredir izin verilmediğini belirten Özyavuz bölgede bir basın açıklaması yaparak dikkatleri sınırda mahsur kalan mağdur vatandaşlara dikkat çekti. Günlerdir devam eden çağrılarımız üzerine 3 bin Suriyeli Türkiye’ye geçmeye başladı diyen MHP MYK Üyesi Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz Suriyelilerin iki ayrı örgütün arasında sıkıştığını ve bizim bu insanlara acil bir şekilde sahip çıkmamız gerekiyor ifadelerini kullandı.

 

ÖZYAVUZ : “SESİMİZİ YÜKSELTTİK, KAPILAR AÇILDI”

 

MHP MYK Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz Akçakale gümrük kapısında bir basın açıklaması yaptı. Günlerdir mahsur kalan ve geçişlerine izin verilmeyen mağdur insanların geçişlerinin sağlanması için televizyonlardan çağrı yaparak yetkilileri göreve çağıran Özyavuz 3 bin kişin sınırdan geçmesine vesile oldu.

 

Bölgeye giderek bir basın açıklaması düzenleyen MHP MYK Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz yaptığı açıklamada, Birkaç gündür koalisyon uçaklarının bombalamasından kaçarak sınıra kaçan ve burada iki ayrı terör örgütü arasında sıkışıp kalan Suriyeli vatandaşların yaşadığı mağduriyete nihayet son verildiğini açıkladı.

Kendilerinin bu konuda seslerini yükselttiklerini ancak böyle bir durumun olmadığı yönünde açıklamalar yapıldığını kaydeden Özyavuz çoluk çocuk tüm mağdur insanların orada kaldığını ve sonuç olarak yaşanan dramın seslerinin duyulmasıyla herkes tarafından farkedilip çalışma başlatıldığını ifade etti. Özyavuz ayrıca günlerdir yaptıkları açıklamalarda Kobani ve Aynel Arap’ta iki günde getirilen insanlar gibi Suriyeli mazlumların da aynı şekilde sahiplenilmesi gerektiğini vurguladığı konuşmasında hükumeti çifte standart uygulamakla suçladı.

 

“Konuşmalarımızın Nihayetinde yetkililer sesimizi duydu ve geçişler başladı diyen Mhp Myk Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz sesimizi duyan ve duyarlılık gösteren yetkililere teşekkür ediyoruz. Biz insana yardım noktasında üzerimize düşeni yapmak durumundayız.”dedi

 

ÖZYAVUZ: “TÜM BİRİMLERİMİZLE 7 HAZİRANA HAZIRIZ”

 

MHP MYK ÜYESİ Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz kameralara günün değerlendirmesini yaptı. Suriye sınırındaki vatandaşın dramının çözülmesinin ardından yapılacak çalışmaların da titizlikle takip edileceğini ifade eden Özyavuz katkısı olan herkese teşekkür etti.

 

Suriyeli mazlumların sınırdan geçişlerinin başlamasının ardından kameralara açıklamalarda bulunan Özyavuz, mağdur insanların bir kısmının akrabalarının yanına yerleşeceği, bir kısmının da boş olan kamplara yerleştirileceğini ifade etti. Sağlık taramasından geçirilen Suriyelilerin geçişlerinin ardından insanlık görevini yapmanın huzurunu taşıdıklarını ifade eden Özyavuz Başta Şanlıurfa Valisi ve tüm yetkililere teşekkür etti. Bundan sonra yapılacak çalışmaların da titizlikle takip edileceği vurgusu yaptı.

 

 

Öte yandan Özyavuz Akçakale sınırında yaptığı basın açıklamasının ardından Eyyübiye’ye geçerek ev ziyaretlerine kaldıkları yerden devam etti. Mehmet Buluktimur’un odasına misafir olan Mhp Myk Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz burada yaptığı konuşmada;  “7 Hazirana tüm birimlerimizle hazırız, MHP bu seçimde umduğu başarıyı bulacaktır, ayrıca inanıyor ve güveniyoruz ki bu halk bizi meclise gönderecektir” dedi.