TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 08-06-2015 04:56   Güncelleme : 08-06-2015 04:56

Uygulamalı Bilimler Fakültesi Onaylandı

Siverek ilçesine açılması düşünülen Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bakanlar kurulunda onaylanarak Resmi Gazetede yayınlandı.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi Onaylandı

 

Üniversitemiz senatosunun aldığı karar gereği, Millî Eğitim Bakanlığının teklif yazıları üzerine, Bakanlar kurulu kararı ile ilimiz Siverek ilçesine, Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi kurulması kararı onaylanarak, “Bazı Yükseköğretim Kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokulların kurulması ile bazı yüksekokulların kapatılması ve bazı enstitü ve fakültelerin adlarının değiştirilmesi” hakkında karar resmi gazetede yayımlandı.

Bilindiği üzere daha önce Siverek ilçesine 1994 yılında meslek yüksekokulu kurulmuş olup, geçtiğimiz yıl yüksekokul, eskiye göre daha büyük, daha donanımlı yeni bir binaya taşınmıştı.

Yeni yerleşkesinde bulunan bina ve sosyal tesis olarak yeterli mekan ve alt yapıya sahip olan ilçemize, Üniversitemiz senatosunun aldığı kararla Uygulamalı Bilimler fakültesinin kurulmuş olması, Siverek halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Resmi Gazete Kararı:

 

“Resmî Gazete Sayı :29377, Bakanlar Kurulu Kararı, Karar Sayısı : 2015/7723, Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokulların kurulması ile bazı yüksekokulların kapatılması ve bazı enstitü ve fakültelerin adlarının değiştirilmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Millî Eğitim Bakanlığının teklif yazıları üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 25/5/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.”