SİYASET
Giriş Tarihi : 08-06-2015 09:07   Güncelleme : 08-06-2015 09:07

Urfalılar HDP’nin Seçim Zaferini Kurban Keserek Kutladı

Karacadağlı Çay Ailesi, HDP’nin barajı yıkıp seçimlerden zafer ayrılmasından dolayı büyükbaş bir hayvanı kurban olarak kesti.

Urfalılar HDP’nin Seçim Zaferini Kurban Keserek Kutladı

7 Haziran Genel Seçimlerinde gerçekleşen seçimlerden zaferle çıkan Halkların Demokratik Partisi (HDP) zaferinin tadını çıkarırken yurttaşlar da HDP’nin barajı geçmesi durumunda çeşitli vaatlerde bulunmuşlardı. Bu vaatlerin en ilginç olanı ise Urfalı,  Karacadağlı Çay Ailesinin vaadiydi. Çay Ailesinde Meryem Çay vaat ettiği gibi büyükbaş bir hayvan kurban etti. Çay Ailesi kestiği kurbanın etini de dağıttı.

HEDEFİMİZE ULAŞTIK

Kurban kesen Çay Ailesinin davetlisi olarak Urfa’nın  Eyyübiye İlçesi Osmanlı Mahallesinde törene katılan HDP Eyübiye İlçe Eş Başkanı Hasan Dürbün, “Arkadaşlarımızın seçim organizasyonunda verdikleri emek için teşekkür ediyorum. Demokrasi adına bu seçim çok öçneml,iydi. HDP adına bu ciddi b,ir anlam ifade ediyordu. İstediğimiz hedefe ulaşmış bulunmaktayız. Arkadaşlarımız bir vaatte bulunmuşlar. ‘Seçim kazasız belasız geçerse kurban keseceğiz’ diye vaat vermişlerdi. Allaha şükür ki seçim kazasız belasız geçti” diye konuştu.

‘KAN DÖKÜLMESİN DİYEKESTİK’

 

Kurban kesen Çay ailesinden Meryem Çay, “Kan dökülmesini istemiyoruz. Biz barışın gelmesini istiyoruz. Biz bu kurbanın da sadece barış için yaptık. Biz Kürt Arap ve Türkler hepimiz biriz. Artık kan dökülsün istemiyoruz” diye konuştu. Karacadağlı Meryem ana zaferini bir de zılgıt çalarak kutladı Ardın Konuşan Salih Çay ise, “Allah için vaat ettik bu kurbanı. HDP kazasız belasız barajı geçerse diye bu kurbanı vaatte bulunmuştuk. Şimdi vaadimizi gerçekleştirdik” dedi.