TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 12-06-2015 05:48   Güncelleme : 12-06-2015 05:48

OSM LİSESİNDE İLK MEZUNLARIN HEYECANI

OSM Lisesi’nin ilk mezunları, ihtişamlı bir mezuniyet gecesi ile kep attılar.

OSM LİSESİNDE İLK MEZUNLARIN HEYECANI

Ortadoğu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (OSM) ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşadı. OSM Lisesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine; OSM Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İ. Halil Baysal, hastane yöneticileri, OSM Lisesi Müdürü, Müdür Yardımcıları, veliler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Yemek ile başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nurettin Bayazit çok heyecanlı ve gururlu olduklarını belirterek mezuniyetin asıl mimarı olan öğretmenlere teşekkür etti. Bayazit sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüreği sevgi dolu, yaşamanın yanında yaşatmayı hedefleyen, yalnızca daha bilgili değil, daha zarif, akılcı ve kendine güvenir şekilde, çağın gereklerine uygun, gelişim ve değişime açık, almış olduğu sağlık bilgilerini sahada uygulayabilen, disiplinli, çalışkan, hasta haklarına saygılı, dil, din, ırk ayrımına girmeden hizmet vermeyi amaçlayan bireyler yetiştirmeye gayret ettik. Bu gayretimizin ilk meyvelerini de bu gece almış bulunmaktayız. Sağlıklı yarınlarımıza hizmet etmek için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da çaba sarf edeceğiz” dedi. Okul Müdürü Nurettin Bayazit; başarı ile mezun olan tüm öğrenci ve velilerini tebrik ederek konuşmasına son verdi.

 

Daha sonra kürsüye çıkan OSM Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İ. Halil Baysal ise OSM ailesi olarak bu gece çok haklı bir gurur yaşadıklarını ifade ederek şunları kaydetti: “İyi bir binada ve modern eğitimin gerektirdiği bütün şartları bu okulun bünyesinde sağlayarak başka insanların sağlık meslek liselerine baktığı nazarla bakmadan Şanlıurfa’nın en güzel okulunu yapmak için çalıştık. Bu gece, karşımızda duran bu sağlıklı nesiller bu çalışmanın eseridir. Temennimiz bu öğrencilerimizin okulumuzda sağladıkları üstün başarılarını tüm hayatları boyunca hedef ve idealleri doğrultusunda sağlamalarıdır” dedi. Baysal, emeği geçen başta okul idaresi olmak üzere tüm öğrenciler nezdinde velilere de teşekkür ederek şunları söyledi: “başarı bir ekip işidir. Bir okuldaki başarı ise üç ana faktörden oluşmaktadır. Birincisi; öğrenci, ikincisi; veli ve üçüncüsü ise eğitimcilerdir. Bu üç faktör uyumlu olur ise başarı kaçınılmazdır. Bu gece hepinizin huzurunda bu faktörlerin aktörlerine ayrı ayrı teşekkür eder, hepsini can-ı gönülden kutlarım” dedi. 

 

Konuşmaların ardından sahneye çıkan ses sanatçısı Gökmen, birbirinden güzel şarkılar söyleyerek öğrenci ve davetlileri coşturdu. Sanatçı Gökmen’in söylediği şarkılarla öğrenciler kimi zaman halay çekti, kimi zaman Ankara türküsü eşliğinde Ankara havası oynadılar.

 

Tören, mezun olan öğrencilere plaket verilmesi, hatıra fotoğrafı çekilmesi ve kep fırlatmayla son buldu.