EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-06-2015 07:24   Güncelleme : 13-06-2015 07:24

TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Mezunlarına Görkemli Bir Tören Düzenledi.

TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

 

Üniversitemiz Osmanbey Yerleşkesi Tıp Fakültesi Morfoloji Salonunda düzenlenen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhuriyet Baş Savcısı Orhan Kuş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Cihan Ekmen, Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Daire Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Ercan, Tedavi Hizmetleri Daire Başkanı Uzm. Dr. Faruk Günak, Tıp Fakültesi Akademisyenleri, mezun öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Üniversitemiz Müzik Öğretmenliği Öğrencilerinin sunduğu mini konserle devam etti.

Programda dönem birincisi Hüseyin Ayvaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzunköy ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın birer konuşma yaptılar. Tıp eğitimin önemi, tıp eğitimde gelinen nokta, sağlık çalışanlarının sorunları ve kaliteli eğitim konularının vurgulandığı açılış konuşmalarının ardından mezun olan 60 genç doktorlar Hipokrat Yemini İçerek sağlık ordusuna katıldılar.

Duygulu anların yaşandığı mezuniyet töreni dereceye girenlerin plaket alması, mezun öğrencilerin diplomalarının alınması ve dönem birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması ile devam etti.

Müzik eşliğinde devam eden tören, öğrencilerin kep atmaları ve sunulan ikramlarla  son buldu.