SPOR
Giriş Tarihi : 30-06-2015 10:38   Güncelleme : 30-06-2015 10:38

Gençlik Spor Yaz Okullarına rekor katılım ile start verdi.

Gençlik Spor Yaz Okullarına rekor katılım ile start verdi.

Gençlik Spor Yaz Okullarına rekor katılım ile start verdi.

 

 

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü yaz spor okulları kapsamında 30 branşta faaliyet gösteren yaz spor okullarına altı bin sporcunun katılımı ile start verildi.

Önceki yıllara nazaran yoğun bir katılımın olduğu yaz spor okulları gençlerin spor ile iç içe olmasını sağlayan ve Şanlıurfa da sporu gençliğe aşılayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yaz spor okulları kapsamındaki faaliyetleri 30.06.2015 tarihi itibari ile başladı.

Gençlerin burada eğlenceli vakit geçirmesi Fair play ruhunu aşılamak gençliği en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe yatırım olarak görülen gençliğin, sporun her branşında sadece sporu değil spor kültürü ile büyümesi açısından önemli olan yaz spor okulları Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ’ın gençler ile yapmış olduğu konuşma ile resmen başladı.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ, buraya geldiğimizde sporcu sayısı ve tesislerdeki azlıktan çok fazla yakınan bir gençlik ile karşı karşıyaydık. Bizim buradaki amaçlarımızdan birisi gençleri spora adapte edip sporu ileriye taşıyacak bizlerin geleceği olan gençleri spor il buluşturmaktı. Son dört yıl içerisinde tesisleşme sayımızı %500 arttırarak spor yapmak isteyen herkesin huzurlu bir şekilde spor il iç içe olmasını sağladık. Sporcu sayımız dört yıl öncesine kadar yok diyecek kadar azdı bizde bunun önüne geçmek için her yıl düzenlenen yaz spor okulları etkinliği ile daha fazla spor branşı açarak gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtararak spora yönelmesini sağladık. YILDIZ, şuanda yaz spor okullarına rekor bir katılım gerçekleştiriliyor ve kayıtlarımızda temmuz ayının son gününe kadar devam edecektir. Temel amaçlarımız içerisinde olan gençlerimiz ile birlikte 7 de 70’ e herkesi spor ile iç içe yaşamasını sağlamak amacıyla spor tesislerimiz Şanlıurfalı halkımıza 24 saat hizmet vermektedir. Spor yapmak isteyen her kesimi tesislerimize bekliyoruz. Sizler bu tesislerin sahibisiniz istediğiniz zaman gelip dilediğiniz gibi spor yapabilirsiniz. Dedi.