GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2015 03:07   Güncelleme : 07-07-2015 03:07

Şehirler Ve Kültürler Projesi İle Şanlıurfalı Gençler Gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığının şehirler ve kültürler projesi ile Şanlıurfalı gençler yakın illere günü birlik geziler de bulundu. Şanlıurfalı gençler Mardin, Gaziantep, Kahramanmaraş illerine giderek bu illerde ki tarihi, mimari ve doğal güzelliği olan alanları ziyaret etti. Yine Şanlıurfa’nın tüm ilçelerin de yaşayan gençler de bu projeden yaralanarak Şanlıurfa’nın merkezini ve farklı bir ilçeyi gezdi. Şehirler ve kültürler projesinden1410 erkek ve 1862 kız olmak üzere toplam 3272 Şanlıurfalı genç faydalandı.İlçelerden katılım sayısı 1.177 oldu.

Şehirler Ve Kültürler Projesi İle Şanlıurfalı Gençler Gezdi

Şehirler ve kültürler projesi ile Şanlıurfa’dan yolculuk yapan gençler; gidilen iller de tarihi alanları, müzeleri, doğal güzelliklerini gezerek şehirlerin tarihi dokusunu, mimarisini ve gittikleri şehrin kültürünü hafızalarına kazıdı.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil Alp “Şehirler ve Kültürler projesi çok yönlü bir projedir. Gençler bu gezilere gelerek hem bir şehri görüyor,  geziyor, o şehirle ilgili bir bilgi sahibi oluyor hem de kültürünü geliştirmiş oluyor. Biz de Şanlıurfa da bu proje ile gezmeyen genç kalmasın istedik. Ve bu bağlamda projenin duyurusunu sosyal medyada, tüm okullarda yaptık.” Dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlMüdürü Ertuğrul Yıldız ise “Bakanlığımız, gençler gezerek öğrensin diye birçok proje hayata geçirmiştir. Şehirler ve kültürler projesi de bu projenin bir basamağıdır. Bu proje,gençleri eğlendirirken, kültürümüzü, örf ve adetlerimizi ülkemizi tanıtıyor. Türkiye’nin her ilinde faaliyete geçen bu projeyi biz de Şanlıurfa’da uyguladık. Bizim en önemli olan şey binlerce kişinin faydalandığı bu projenin kazasız belasız, kimsenin burnunun bile kanamdan tamamlanmasıdır. Ben bu projeyi hayata geçirirken emek veren tüm personelime teşekkür ederim.” Dedi.