SİYASET
Giriş Tarihi : 20-07-2015 13:37   Güncelleme : 20-07-2015 13:37

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve bakanlar Şanlıurfa’da

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'ya geldi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve bakanlar Şanlıurfa’da

Suruç İlçesi'nde meydana canlı bomba saldırısıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevlendirdiği Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, akşam aatlerinde özel uçakla Şanlıurfa'ya geldi. GAP Havalimanı'ndan Şanlıurfa Valiliği'ne geçen heyet ve burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, saldırının faillerinin bulunması için çalışmaların devam ettiğini belirterek şöyle konuştu:

 

"Türkiye üzerinden maalesef oyun oynayanların Türkiye'deki birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukumuza karşı gerçekleştirmiş olduğu bu eylemler bizi derinden yaralamıştır. Devlet bakanlarımız ve hükümetimiz Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emniyet güçlerimiz bu olayın üzerine gidiyorlar. Bir an önce faillerin bulunması konusunda gerekli çalışmaları yapıyorlar. İçişleri Bakanımız şu anda buradadır. Şanlıurfa ve Suruç'taki hastanelerdeki yaralıları ziyaret edeceğiz. faillerin bulunması ve adalete teslim edilmesi hepimizin en önemli beklentisidir. Bizim birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmemiz ve bu coğrafya üzerinden oynanmak istenen oyunları hep birlikte burada yaşayan insanlarla bertaraf edecek gücü göstermemiz gerekiyor. 30 ölü, 74 yaralı, 4 kişi de ağır yaralı. Yaralılar Şanlıurfa'daki hastanelerde tedavileri devam ediyor. Bir kısmı ise hava ambulanslarımızla Adana'ya götürüldüler. Sosyal medyada uygulamaya çalışılan bu tür provokatif ve kışkırtıcı söylemlere itibar etmemek gerekir. Suruç'ta su ile ilgili her hangi bir problem olmadığına ilişkin bilgiler gelmiştir."

 

Açıklamanın ardından heyet Vali İzzettin Küçük'ten bilgi aldı.