SPOR
Giriş Tarihi : 26-07-2015 09:44   Güncelleme : 26-07-2015 09:44

Şanlıurfaspor’daki Tekrar Metodu

Futbol da her kademede başarılar elde eden ve bu başarılarını sürdürebilen kulüpler doğru tekrar metodu sayesinde istikrarını büyük kulüp olma hedeflerini, başarılarını gün geçtikçe büyümelerine devam ederek dünyada seslerini duyurmaya devam etmektedirler.

Şanlıurfaspor’daki Tekrar Metodu

Deneme yanılma metodu uygulayan Kulüpler başarı elde edemediler edemezlerde. Tavsiyem; her alanda tecrübeli, başarılı insanlardan faydalanılmalıdır.

 

Günümüzde görmekteyim ki;Her geçen gün sayıları artan bazı kişilerin düşüncelerimin aksine; değil Tecrübeli İnsanlardan faydalanmak bu kendilerini beğenmişler bu insanlara saygıda kusur etmede de oldukça cesur davranmaları eğitim adına beni oldukça acite ediyor.

 

Tecrübeli, bilgili ve de kendini başarılarıyla topluma faydalı olmasıyla kendini kanıtlamış; ister antrenör olsun isterse iş adamı olsun akrabası olsun, olmasın, Dini dili ve de ırkı ne olursa olsun kendinden olup olmadığını ayırımcılığını yapmadan Tecrübeli birikimli ve deneyim sahibi İnsanlara, Saygıda kusur etmeyen bütün kurumlar daima başarıyı ve istikrarı yakalayıp büyümelerini sürdürmüşlerdir.

 

Dost ahbap ilişkisi güden kurumlar ne kadar güçlü olsalar bile sonuçta hüsranlar ile yüzleşerek küçülmüşlerdir.

 

Hak edene hakkını teslim etmek; doğru tekrar metodudur. Arkadaşı başarısız olmasına rağmen yada kendisine fazla saygı gösterdiği için, Akrabası olduğu için öğrencisi olduğu için en önemlisi kendisinden bilgisiz olduğu için daima ön planda kalabilmek adına vasıfsız olan ‘’siyasetçi de olabilir konumuz antrenör olduğu için Vasıfsız’’ Antrenörü seçmek yanlış bir Tekrar metoduna iyi bir örnektir.

 

Şanlıurfa’da da İyi sonuç getirebilecek tekrarların yerine kötü sonuç getiren tekrarlarda hep ısrar etme tercihi Altyapıdaki başarısızlıkların en önemli parçasıdır.

 

Futbolda tekrar metodu dünyanın hemen, hemen her yerinde başarılı takımlar tarafından kullanılıyor. Bizdekinden tek farkı; onlar doğruyu, bizde yanlış tekrar ediliyor.

 

İnsanların günlük yaşantılarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için yaptıkları aktiviteler hep tekrardan ibarettir.İşin sırrı da işte yanlış yada doğru tekrarda mevcut.

 

Doğru tekrarlar başarıya götürür. Adı Metot olsalar bile yersiz yanlış metotlar yanlışa götürür.

 

Şanlıurfaspor ile ilgili konuşulacak sözler kitap ciltleri yada deniz suyundan mürekkep çıkarabildiğin kadardır.

 

Profesyonel takımda Saraçoğlu ile yakalanan başarı; Saraçoğlu doğru zamanda Başkan olması doğruyu bulması ve bu doğruları tekrar metodu haline getirmesiyle oldu.

Altyapıda Saraçoğlu Profesyonel takımda yakaladığı doğru metodu Altyapıda bulamadı.

Fethi Şimşek 3 dönemden sonra orta sahanın kaç dönümden ibaret olduğunu anladığını söyledi. Bundan böyle yanlış transfer metodunu tekrarlamayacaklarını kongrede söyledi. Baştan beri eleştirmemin sebebi buydu zaten keşken önceden bizim söylediklerimize değer verseydi.İş işten geçti fakat en azından transferde artık doğru metodu buldu.

Altyapıda ise hala doğruyu bulma çabaları içersinde olsa da bu yılda alışılan tekrar metodu altyapıda devam edecek gibime geliyor.

Mütevaziliği bir kenara bırakırsak Saraçoğlu şampiyon takımı kurma aşamasında Beşiktaş etiketimden faydalanarak Kemal Kılıcı ve bu hocanın yapmış olduğu akıllı transferler ile doğru tekrarı yakaladı. Mete Bozkurt Hocamla birlikte Koray,Kıvanç,Özgür,Samet ve bir çok futbolcu önerdik. Saraçoğlu Altyapıda fikrimize baş vurmadı çünkü Şampiyonluk önemliydi onun için.

Keşke Altyapı için de fikirlerimizi doğrultusunda hareket etmiş olsaydı şimdi Altyapıyı da başarmış bir başkan olurdu.

Kemal Saraçoğlu Altyapıda da beni değerlendirmediği için üzgün olduğunu çoğu yerde dile getirdiğini öğrendim.

Başarılı bir başkanın benim başarılarım ile ilgili düşünceleri elbette gurur verici.

İnsanlar başarılarımı nekadar saklamak isteseler de hakkı teslim edebilen İnsanlar da var. Uzağa gitmeye gerek yok bu yıl Gençlik Gelişim Antrenörlüğünü yaptığım;Mersin Akdeniz Belediye spor TFF tarafından Türkiye’nin en başarılı altyapıya sahip takım seçildi. Göztepe,Kayseri,Konya takımlarına futbolcu kazandırdık.Şanlıurfa da Antrenör yok diyenlere biraz el insaf diyorum. Bu insanlar emeğimize ve tecrübemize saygı göstersinler ki onlarda çevreden saygı görsünler.

Meyveli ağaç olduğumuz söyleniyor ve bizi tanıyan insanlar teselli etmek için ‘’meyveli Ağaç taşlanır’’ı hatırlatıyorlar.

Artık yetmez mi? Başarılarımıza toprak dökerek meyvelerimizden memleketimizin daha çok faydalanmasını engellemeyin.

 

Gaphaberleri.com Köşe/Yazarı.Selahattin Demir