GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-07-2015 10:24   Güncelleme : 29-07-2015 10:24

Şanlıurfa'daki PKK operasyonunda 15 kişi tutuklandı

ŞANLIURFA ve ilçelerinde PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 15 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şanlıurfa'daki PKK operasyonunda 15 kişi tutuklandı

Şanlıurfa ve ilçelerinde polis tarafından düzenlenen operasyonlarda, PKK'nın gençlik yapılanması içerisinde yer alarak terör örgütü lehine gösterilere katıldığı ve organize ettiği ileri sürülen 56 kişi gözaltına alındı. İfadeleri tamamlanan 56 şüpheliden 43'ü bugün adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 28'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken; Yasin Ç., Bozan Ç., Mehmet K., Abdulkadir İ., Veysi T., İbrahim K., Yunus K., Ahmet K., İbrahim Y., Mustafa T., Dara A., Ferit A., Bozan D., Mehmet Salih A. ve Sabri A. tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

Polisteki sorgulaması süren diğer şüphelilerin ise gün içerisinde adliyeye çıkarılacağı bildirildi. Bu arada operasyon kapsamında gözaltına alınan ve PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H bölge sorumlusu olduğu ileri sürülen Ferit Yıldız'ın da mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.