Spor
Giriş Tarihi : 13-08-2015 06:00   Güncelleme : 13-08-2015 06:00

Büyükşehir Zabıta'dan Kaçak Duba Operasyonu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Halfeti İlçesinde kaçak dubalarla mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Zabıta'dan Kaçak Duba Operasyonu

İşletmecilerin sahilde yaptıkları kaçak dubalar zabıta ekipleri tarafından yerinden sökülerek kaldırıldı.

 

Şanlıurfa’nın en çok turist çeken ilçesi Halfeti’de kaçak yapılarla mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Güneydoğunun Bodrumu olarak’ da anılan İlçenin sahilinde kaçak duba yapmak isteyenlere fırsat vermiyor. Zabıta ekipleri yapılan kaçak dubalara ise anında müdahale ediyor.

 

Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de Sorumluluk alanında denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdüren Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler Halfeti İlçesinde turizm işletmecilerinin sahilde kaçak duba yaptığını belirledi.

 

 Bunun üzerine işletmecileri tebligatla uyararak sahile kurdukları dubaları kaldırmalarını istedi. Yapılan uyarılara rağmen kaldırılmayan budalar Zabıta ekipleri tarafından iş makineleriyle yerinden sökülerek kaldırıldı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı daha önceleri de Halfeti sahilinde yapılan kaçak dubaları kaldırtmıştı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük Halfeti’de kaçak duba ile mücadelede kararlı olduklarını söyledi. Turizm işletmecilerini sahilde izinsiz duba yapmamaları yönünde uyarak Mehmet Burak Küçük duba yapmak isteyenlerin hazırlayacakları proje ile Büyükşehir Belediyesine başvurarak gerekli izini almalarını istedi.