KADIN
Giriş Tarihi : 27-08-2015 17:05   Güncelleme : 27-08-2015 17:05

Cizre'de 19 işçi gözaltına alındı

ŞIRNAK (DİHA) - Cizre'de polis ve asker saldırılarından sonra belediyenin kültür merkezi inşaatına baskın düzenleyen polisler, 19 işçiyi gözaltına aldı.

Cizre'de 19 işçi gözaltına alındı

 

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2'si çocuk 4 kişinin katledilmesi ardından polis, gözaltı operasyonlarına başladı. Garnizon Komutanlığı'na yapılan saldırıdan sonra polis, Cizre Belediyesi'nin Kültür Merkezi inşaatına baskın düzenledi. Aralarında mimar ve mühendislerin de bulunduğu 19 kişi yere yatırılarak gözaltına alındı. 19 kişinin önce Tank Taburu'na daha sonra da Cizre Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.   

Cizre Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılan Rıdvan Tan adlı yurttaşın da Silopi'de polisler tarafından gözaltına alındı.

 

Bu arada Cizre'den 2 gün önce Diyarbakır'a giderken gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü adliyeye sevk edildi. Ellerinden yaralı olan Abdullah Aslan adlı yurttaş polis denetiminde hastaneye kaldırılırken, Nesrin Özmen ve Yakup Işıklı(17) adlı yurttaşlar savcılık ifadesi sonrası sevk edildikleri mahkemede, tutuklanarak Şırnak T Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Kerem Uçar ve Abdurahman Özmen adlı yurttaşlar da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.