GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-08-2015 15:30   Güncelleme : 22-09-2015 20:43

Polisler 5 Yıldızlı Damda Yatıyor Asılsızdır

28.08.2015 tarihli ZAMAN gazetesinde POLİSLER 5 YILDIZLI DAMDA YATIYOR ve aynı zihniyetle yayım yapan MEYDAN isimli gazetenin manşetinde ise İŞTE MÜDÜRÜN 5 YILDIZLI OTELİ başlıklı haber yayımlanmıştır.

Polisler 5 Yıldızlı Damda Yatıyor Asılsızdır

  Haberin içeriğinde algı oluşturmaya yönelik, maksatlı yalan bilgilerin verildiğinin görülmesi üzerine, İl Emniyet Müdürlüğümüzce basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

 

 

  Fotoğrafları yayınlanan bina Ceylanpınar Kaymakamlığınca 5 ay önce İlçe Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilmiş, daha önceleri Kız Meslek Lisesi olarak kullanılmıştır. Haberin içeriğinde yazıldığı gibi tuvalet değildir. Bilgilerinize sunulan fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi 14.08.2015 tarihinde tadilatına başlanılmış, yakın zamanda Çevik Kuvvet Grup Amirliği ve Misafirhanesi olarak hizmete açılacaktır.

 

 Haberin içeriğinde fotoğrafları çekilen binanın damında kurulu yataklar, bölgenin kültürüne uygun olarak tadilat çalışmaları nedeniyle çalışan işçiler tarafından kullanılmıştır.

 

 Söz konusu bina teslim alındığı tarihten itibaren gerektiğinde il merkezinden görevlendirilen personelin zaman zaman konuşlandırılması amacıyla kullanılmaktadır.

 

 Ceylanpınar İlçesi, yakın zamanda evlerinde uyurken kahpece şehit edilen iki personelimizin görev yaptığı sınır ilçemizdir.   Terör örgütlerinin eylemlerinin arttığı ve güvenlik risklerinin yüksek olduğu bir bölgede, görevli personelimizin konuşlandığı yerin fotoğraflarını yayımlayarak ve açık hedef halindeler ifadelerini kullanarak terör örgütlerinin hedefi haline getiren bu hastalıklı zihniyeti ve kamuoyunun takdirlerine sunarız.

 

Bölgenin gerçeklerinden ve şartlarından habersiz oturdukları yerde, devletimizi ve teşkilatımızı yıpratmak ve itibarsızlaştırmak amacıyla bir süredir malum yapıya ait basın yayın organlarının arayış içerisinde oldukları açıkça görülmektedir. Bu durum "Fetullahçı Terör Örgütü" ile mücadelemizde doğru yolda olduğumuzun en büyük kanıtıdır.

 

 Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğünde yaşanan PTS ihaneti sorumluları meslekten ihraç edilmiş olup, adli yönden süreç devam etmektedir. Teşkilatımızın kılcallarına sızmış bu ihanet şebekesi ileişbirliği içerisinde olan ve teşkilatımızda diğer şubelerde çalışan personelle ilgili de gerekli tespitler yapılmış, konu hakkında ilgili yerlere gerekli suç duyurusu yapılacaktır.

 

Haberlerin içeriğinde yayınlanan fotoğraf ve bilgileri ilgili medya kuruluşlarına ulaştıranların tespiti amacıyla adli idari süreç başlatılmıştır.

 

 Devletimiz, Şanlıurfa İl merkezine geçici görevle gelen personelimize beş yıldızlı otellerde konaklama imkânı sağladığı gibi, Ceylanpınar ilçesinde de beş Yıldızlı Otel açıldığında aynı imkânları sağlayacak güçtedir.

 

[cid:702469f6-298a-4544-ba93-23d662992dfe] ?     ŞANLIURFA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ