KADIN
Giriş Tarihi : 01-09-2015 16:30   Güncelleme : 01-09-2015 16:30

Cizre'de özel harekat polislerine saldırı yapıldı

ŞIRNAK(DİHA) - Şırnak'ın Cizre ilçesine bugün gerçekleştirilen sevkiyattan sonra okullara konuşlanan özel harekat polislerine uzun namlulu silah ve roketlerle saldırı gerçekleştirildi.

Cizre'de özel harekat polislerine saldırı yapıldı

 

Şırnak'ın Cizre ilçesine bugün Nusaybin tarafından 150 zırhlı araç ile içinde özel harekât polislerinin olduğu 50 otobüs ile sevkiyat gerçekleşti. Gelen zırhlı araç ve otobüslerin bir bölümü Şırnak Merkez ve Silopi'ye geçerken Cizre'de kalanlar ise kentteki okul yurtlarına yerleşti. Konak Mahallesi'nde bulunan Anadolu Lisesi ve Yafes Mahallesi'nde bulunan İmam Hatip Lisesi karşısında bulunan öğrenci yurtlarına yerleşen polislerin kar maskeli olduğu ve yanlarında ağır silahların olduğu aktarıldı. 

 

Akşam saatlerinde Yafes Mahallesi'ndeki öğrenci yurduna yerleşen polislere uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırı düzenlenirken saldırıda herhangi bir can kaybının yaşanmadığı öğrenildi. Kentteki polis sevkiyatı hala devam ederken karanlığın çökmesi ile polisler mahallelere yakın yerlere konuşlanmaya devam ediyor. 

 

Sevkiyatın katliam amacıyla yapıldığını aktaran Konak Mahallesi sakinleri 'burada polislere ihtiyacımız yok' sözleriyle tepkilerini dile getirdi.

 

Kentte polisler zırhlı araçlarla devriye geziyor.