Spor
Giriş Tarihi : 12-09-2015 08:53   Güncelleme : 12-09-2015 08:53

Şanlıurfa'nın Çevreyolu Ağını Tamamlayan Çalışma

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Çevik Kuvvet-Devteşti Mahallesi arasında yer alan ve çevre yollarını birbirine bağlayan Açıksu Caddesi’nde asfaltlama çalışmasını başlattı.

Şanlıurfa'nın Çevreyolu Ağını Tamamlayan Çalışma

Geçici olarak tek şerit halinde hizmet veren yolda atıl durumdaki ikinci şeridi hizmete açmak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, bir yandan enkaz temizleme ve dolgu çalışmalarını sürdürürken diğer yandan asfaltlama çalışmasına başladı.

 

20. Zırhlı Tugay Komutanlığı içersinden açılarak Diyarbakır-Mardin Çevreyollarını Gaziantep Yolu Evren Sanayi Sitesi kavşağına bağlayan 4. Çevreyolu asfaltlanmasıyla Şanlıurfa'nın çevreyolu ağı tamamlanıyor.

 

Maşuk Vadi Evleri ve çeşitli meslek gruplarına yönelik yaptırılan TOKİ konutlarının güzergâhı olan, Abide Meydanı’ndaki trafik akışını aşırı ölçüde rahatlatan yolda başlatılan çalışmadan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

 

HAVA ALANI SERVİSLERİ İÇİN TOPLAMA MERKEZİ  YAPILIYOR

 

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Abide Meydanı’nda Nevali Otel ile Şanlıurfa Lisesi arasında Havaalanı servisleri için yapımına başlanan toplanma merkezinde asfalt çalışması başlattı.

 

UKAME(Ulaşım Koordinasyon Araştırma Merkezi) tarafından Havaalanı servis otobüsleri için toplanma merkezi haline getirilen cepte asfaltlama çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, en kısa sürede çalışmaları bitirmeyi hedefliyor.