GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2015 20:54   Güncelleme : 13-09-2015 20:54

Şehit polisin Siverek'teki evine ateş düştü

DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'nde, sokaklara açılan hendeklerin kapatılması sırasında PKK'lıların roketatarlı saldırısında şehit olan polis memuru Ali Öztürk'ün, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ndeki evine ateş düştü.

Şehit polisin Siverek'teki evine ateş düştü

Evli ve 2 çocuk babası polis memuru Ali Öztürk, bu sabah Silvan'da hendeklerin kapatılması için görev yaptığı iş makinesine PKK'lıların düzenlediği saldırıda şehit oldu. Öztürk'ün şehit olduğu haberi, Siverek'in Bağlar Mahallesi'nde oturan 70 yaşındaki annesi Havva Öztürk ile yakınlarına ulaştı. 5 çocuk annesi olan ve oğlunun ölüm haberini alınca fenalaşan Havva Öztürk'e sağlık ekipleri müdahale etti ve evde kontrol altında tutulmaya başlandı. Kara haberin ulaşmasının ardından şehit ailesinin evine Türk bayrağı asılırken, yakınları da taziyeleri kabul etmeye başladı. Şehit polisin amcası Hamza Öztürk, "Acımız çok büyük. Gencecik evladımız şehit oldu. Maalesef eskilere döndük, inşallah acılı günler son bulur. Artık kimsenin annesi ağlamasın ve bu savaş son bulsun" dedi.

 

Babası geçen yıl vefat eden şehit polis memurunun cenazesi, yapılacak törenin ardından yakınlarının büyük bölümünün bulunduğu Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'nde toprağa verilecek.