GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-09-2015 00:36   Güncelleme : 23-09-2015 01:06

Diyarbakır da eş zamanlı saldırı

DİYARBAKIR'ın Dicle İlçesi'nde PKK'lıler İlçe Emniyet Amirliği, adliye lojmanları ve özel harekat üs bölgesine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Polislerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı.

Diyarbakır da  eş zamanlı saldırı

Dicle'de akşam saatlerinde PKK'lıler adliye lojmanlarında güvenlik önlemi alan polislerin bulunduğu nokta, İlçe Emniyet Amirliği ile özel harekat polislerinin bulunduğu üs bölgesine eş zamanlı olarak roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırılara güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine bir süre çatışma yaşandı. Ölen ya da yaralanan olmayan çatışmanın ardından kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

Ahmet ÜN/ DİYARBAKIR, (DHA)

Çapa ağır yaralandı. Yaralı polisler olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından alınarak Hozat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahaleleri yapılan yaralı polisler, daha sonra askeri helikopterle Elazığ Asker Hastanesi pistine indirildi. Yaralılar önce Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, ardından da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkedilerek tedavi altına alındı.

 

 

Hozat'ta saldırıyı gerçekleştiren pkklılerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Olay yerine sevkedilen insansız hava araçları (İHA) PKK'lıları takip altına aldı. Bölgeye Kobra helikopterler ile karadan da Jandarma Özel Harekat Timleri sevk edildi. Güvenlik güçleri başlattıkları geniş kapsamlı operasyonları sürdürüyor.

 

 

VALİLİK AÇIKLAMASI

 

Tunceli Valiliği'nden Hozat İlçesi'nde İlçe Emniyet Amiri ve bir polisin yaralandığı PKK'nın saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, '21 Eylül 2015 günü saat 17.40 sıralarında ilimiz Hozat İlçesi girişinde ring halindeki ekip otosuna bir grup BTÖ mensubu tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuş, saldırı sonucu İlçe Emniyet Amiri Adem Albay ve Polis Memuru Hayati Çapar yaralanmıştır. İlçede yapılan ilk müdahalenin ardından, yaralıların askeri helkopterle sevk edildikleri Elazığ Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde tedavilerine devam edilmektedir. Saldırı sonrasında bölgede başlatılan geniş çaplı operasyonlar devam etmektedir' denildi.