SİYASET
Giriş Tarihi : 26-09-2015 22:29   Güncelleme : 26-09-2015 22:29

Muhalefetin devleti yönetme kabiliyeti de takati de yok

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, muhalefet partilerinin devleti yönetme kabiliyeti ve takatinin olmadığını ileri sürerek, "Bunların planları da, projeleri de yoktur. Ne yapacaklar Türkiye'ye? Onun için herkes yönetmekten kaçar noktaya geldi. 1 Kasım'da bu düğümü millet çözecek" dedi.

 Muhalefetin devleti yönetme kabiliyeti de takati de yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, aday gösterildiği Şanlıurfa'da yapılan aday tanıtım toplantısına uçağındaki arıza nedeniyle gecikmeli olarak geldi. Kent merkezindeki bir çay bahçesinde düzenlenen aday tanıtımı ve bayramlaşma törenine  katılan Faruk Çelik, kendisini karşılayanlarla tokalaştıktan sonra kalabalığa hitap etti. Çelik, 7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon için muhalefetin kapısını çaldıklarını, ancak bu ortaklığa sıcak bakılmadığı için seçime gidildiğini savundu. Oluşan tablo karşısında muhalefet partilerinin devleti yönetmeyi kabiliyeti ve takatlerinin olmadığını iddia eden Çelik, "Bunların planları da yok projeleri de yoktur. Ne yapacaklar Türkiye'ye? Buna cesaretleri de yoktur. Onun için herkes yönetmekten kaçar noktaya geldi. Şimdi 1 Kasım'da sizler tekrar bu düğümü çözeceksiniz. Bunu da millet ve halk çözecektir. Onun için 1 Kasım'da huzurunuza geliyoruz" dedi.

Suriye'de yaşanan iç savaşı hatırlatan ve Türkiye'nin 2 milyonu aşkın sığınmacıya kucak açtığına değinen Faruk Çelik, Avrupa'nın sığınmacılara engel olmak için sınırına dikenli tel örmesini de eleştirerek, "Ülkemizi de bu duruma düşürmek isteyen unsurlar var. Ama unutmasınlar mazlumlara kapısını açan Şanlıurfa bu ülkenin sigortasıdır" dedi.


FOTOĞRAFLI


DHA-Politika - Türkiye-Şanlıurfa - Ali LEYLAK- Ömer ŞULUL