TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Vali Güvenç,Saldırıya Uğrayan Müdürü Ziyaret Etti

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, sabah mesaiye giderken, saldırıya uğrayan Akçakale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Süleyman Bozkurt’u tedavi gördüğü Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde ziyaret etti.

Vali Güvenç,Saldırıya Uğrayan Müdürü Ziyaret Etti

İlçe kaymakamı Şefik Aygöl ve İlçe Müdürü Süleyman Bozkurt’tan saldırı hakkında bilgi alan Vali Celalettin Güvenç, Bozkurt’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Mesaiye giderken 2 kişi oldukları kamera kayıtlarından tespit edilen saldırganların yakalanması için Emniyet Müdürlüğü’nün çalışma başlattığını söyleyen Vali Güvenç, gerekli çalışmaların yapılması yönünde ilgililere talimat verdi.

 

Başhekim Şahin Yaztürk, Bozkurt’un sağlık durumu hakkında Vali Güvenç’e bilgi vererek, Bozkurt’un başına sert cisimle vurulduğunu, durumunun iyi olduğunu ve bugün kontrol amaçlı müşahede altında tutacaklarını bildirdi.

 

Konu ile ilgili olarak Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl bir açıklama yaparak, yaklaşık 2 yıldır ilçede görev yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Süleyman Bozkurt’un başarıyla görevini yerine getirdiğini belirterek, “Bugün sabah mesainin başladığı saatlerde birkaç kişi olduğu tahmin edilen, özellikle ilçemizde gayri resmi yollarla gelir elde etmeye çalışan veya tarımdan faydalanmaya çalışan kişiler olduğunu tahmin ettiğimiz birkaç kişi tarafından saldırıya uğradı. Allah’a çok şükür ki şu anda müdürümüzün hayati tehlikesi yok.” dedi.

 

Faillerin yakalanmasına yönelik çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Aygöl, “Bu kişilerle ilgili olarak gerek savcılığımız, gerek emniyetimiz gerekse jandarmamız çok titiz çalışma yapıyorlar.

Görüntüler elde edildi. En kısa zamanda bu kişiler bulunarak adli olarak cezalarını çekecekler şeklinde konuştu.