SPOR
Giriş Tarihi : 10-10-2015 19:46   Güncelleme : 10-10-2015 19:46

Türk basketbolu anadolu’da 12 dev adam ve potanın peri Adaylarını arıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Spor Genel Müdürlüğü işbirliğinde Garanti Bankası sponsorluğunda hayata geçirilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesi 14. yılına giriyor.

Türk basketbolu anadolu’da 12 dev adam ve potanın peri Adaylarını arıyor

 Faaliyetlerine başladığı 2002 yılından beri onbinlerce çocuğu basketbol ile tanıştıran 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) 2015-16 sezonu kış dönemi faaliyetleri başladı. Basketbolun tabana yayılması ve basketbol kültürünü çocuklara benimsetmek hedefiyle yola çıkılan 12 DABO’da bugün ülkemizin her köşesinde geleceğin basketbolcuları yetiştiriliyor.

 

12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda eğitim gören potanın perileri ve geleceğin dev adamları yıl içinde yaptıkları antrenmanları düzenlenen birçok organizasyonla Öğrendiklerini pratiğe dökme imkanı bulurken aynı zamanda Milli Takım oyuncularıyla tanışma şansı yakalıyorlar.

 

Basketbol sevgisini tüm Türkiye’ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi oluşturmak, geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen 12 DABO projesinde, öğrenciler çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılıyor.

Anadolu’da basketbol kültürünü geliştirerek bilinçli basketbol seyircisi yaratmak

 

7-14 yaş arasındaki Kız-Erkek her çocuğun kayıt yaptırabileceği 12 Dev Adam Basketbol Okulları Türkiye’nin 82 farklı noktasında yıl boyunca eğitim vermeye devam ediyor.

Konuyla İlgili açıklama yapan Şanlıurfa 12 dabo Koordinatörü İbrahim AYBAR;Şanlıurfa 12 Dev Adam Basketbol Okulları olarak 2002 yılından beridir faaliyetlerimize ara vermeden devam etmekteyiz.10 Ekim 2015 de Türkiye’de ki 82 merkezle birlikte 14.Kış Dönemi çalışmalarına başlayacağız dedi.Şanlıurfa 12 Dev Adam Basketbol Okulları olarak Kış Okulu çalışmalarımızı Gap Arena Spor Salonunda Haftasonu yapmaktayız dedi.Kış okullarına kayıtların devam ettiğini söyleyen İbrahim AYBAR Çocuklarının Kayıtlarını yapmak isteyen velilerin Türkiye Basketbol Federasyonu ve Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünden Şanlıurfa 12devadam basketbol Okulları Facebook hesabından detaylı bilgi alabileceklerini kaydetti..