GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2015 13:26   Güncelleme : 14-10-2015 13:26

Camiler haftası nedeniyle dergah ta Haydi, sabah namazına

Şanlıurfa Gençlik Merkezi çalışanları gönüllüleri ile beraberCamiler Haftası nedeniyle sabah namazı ibadetlerini yerine getirmek için Balıklıgöl e gitti. Balıklıgöl de Halil ül Rahman Camisin de toplanan gençlerKuranı Kerim tilaveti dinledikten sonra sabah namazını kıldı. Gençlersabah namazından sonra sabah zikrine katıldılar.

Camiler haftası nedeniyle dergah ta Haydi, sabah namazına

 

Konu hakkında açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik Merkezi Liderleri “ Amacımız elbette öncelikle Allah a olan görevimizi yerine getirmek ama bunu gençlerle yapmamızın amacı iseonlara hem dinimizin gerektiği gibi namaz kılmayı hatırlatmak hem de camiyi sevdirmektir.Camilerin hayatımızda ki önemini vurgulamak gerektiğini düşündük ve bunu özellikle camiler haftasında yaparsak daha anlamlı olur diye düşündük. Bugün gençleri biz camiye götürdük yarın onlar da başka gençleri götürecekler. Gençlerin camilere olan bakış acılarını değiştirmemiz gerekir. Daha sık gitmelerini sağlamak için bazen de cami avlusunda namaz dan önce sohbetlerimiz olmaktadır. “ dedi.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi gönüllüleri ise “ Bizim aramız da namazı devamlı kılan da var sadece Cuma namazına giden arkadaşlarımız da var. Liderlerimizin sabah namazı teklifi hoşumuza gitti ve beraber Halil ül Rahman Camisine gittik. Aslında ambiyansı çok güzeldi. Camiler insana nereden geldiğini ve nereye gideceğini hatırlatıyor. Çıkışta da hep beraber çorba içip camiler hakkında konuştuk. Gençlik merkezimize bize bu imkânı sağladı için teşekkür ederiz.