Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 17-10-2015 10:52   Güncelleme : 17-10-2015 10:52

Muş'ta operasyonun bölgesinde şiddetli patlamalar yaşanıyor

(DİHA) - Bulanık ve Varto ilçeleri arasında başlatılan hava destekli askeri operasyon sonucunda Boyalı (Kaniya Mera) köyü yakınlarında şiddetli patlamalar yaşandığı belirtildi.

Muş'ta operasyonun bölgesinde şiddetli patlamalar yaşanıyor

 

Muş'un Bulanık ve Varto ilçeleri arasında bulunan Kolibaba Dağı'nda 11 Ekim'de başlatılan hava destekli askeri operasyon devam ediyor. Dört tarafı askerlerce kuşatılarak, çembere alınan operasyon bölgesindeki kırsal alanlar Kobra tipi helikopterler tarafından sık sık bombalanırken, alana dönüşümlü olarak takviye ekipler gönderiliyor. Yer yer şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgede hava yoluyla getirilen onlarca köpek ile birlikte arazi araması yapılıyor. 

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, şiddetli patlamaların yaşandığı operasyon Varto ilçesine bağlı Boyalı (Kanîya Mêra) köyü yakınlarında yoğunlaşmış durumda. Giriş ve çıkışların askerlerce yasaklandığı operasyon bölgesine hava ve kara yoluyla çok sayıda takviye ekipler gönderiliyor. 

Operasyonun devam ettiği bölgede 2 gün önce HPG'liye ait olduğu iddia edilen 1 cenazenin askerlerce dağlık alandan indirilerek Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini belirten yerel kaynaklar, 1 HPG'linin ise askerlerce yakalandığını öne sürdü. 

(cd/sk/ns)