GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2015 13:03   Güncelleme : 19-10-2015 13:03

Katliamda yaralanan HDP'li eşbaşkanın kapısının önüne mermi bırakıldı

MANİSA (DİHA) - Ankara'da yaşanan bombalı saldırıda yaralanan HDP Akhisar İlçe Eşbaşkanı Sıddık Bülbül'ün evinin önüne silah mermisi bırakıldı.

Katliamda yaralanan HDP'li eşbaşkanın kapısının önüne mermi bırakıldı

Manisa'nın Akhisar ilçesinde Ankara katliamında yaralanan HDP İlçe Eşbaşkanı Sıddık Bülbül'ün evinin önüne silah mermisi bırakıldı. Akşam evine gelen Bülbül, evde kaldığı 1.5 saat sonra misafiri ile gezmek için evden çıktıkları esnada kapının önüne bırakılan silah mermisini gördüğünü söyledi. Bunun üzerine polisi arayan Bülbül'ün evin önüne bırakılan mermi polisler tarafından incelenmek üzere karakola götürülürken, Bülbül de olayla ilgili şikayette bulundu. 

Katıldığı Ankara'daki barış mitinginde yaralandıktan sonra Bülbül'ün "akhisarhaber.com" tarafından servis edilen "Akhisar ilçe başkanı patlamadan kıl payı kurtuldu" haberine yapılan yorumlarda ırkçı kişiler tarafından tehdit edildiği öğrenildi. 

'Mermiyle mesaj vermek istiyorlar'

Bülbül, yaşanan durumun ilk olmadığını, evinin ve kendisinin sürekli takip altında olduğunu ifade etti. Bülbül, Akhisar'da yapılan çalışma ve halk arasında partilerine dönük ilgiden kaynaklı bir takım güçlerin gözlerine battığını ve bu durumun kendilerinde rahatsızlık uyandırdığını söyledi. Eski yöntemlerin tekrardan devreye konulduğuna işaret eden Bülbül, "Bunu bizim kapımıza her kim bıraktıysa mesaj vermek istemiş. Biz süreci bu duruma getiren ve arkasındaki kirli bir elin devrede olduğunu ve eski süreçlerde uyguladıkları metodu yeniden denemeye çalıştıklarını görüyoruz. Bu da insanlık dışı olan bir suçtur" dedi.