GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2015 13:44   Güncelleme : 20-10-2015 13:44

Denizli, ve Erzurum, Ağrı da 7 gözaltı, 2 tutuklama

Denizli'de ve Erzurum'da 7 kişi gözaltına alınırken, Ağrı'da 2 kişi tutuklandı. Van'da ise ev baskını sırasında bir kişi kalp krizi geçirdi.

Denizli, ve Erzurum, Ağrı da 7 gözaltı, 2 tutuklama

 

 

Denizli'de ve Erzurum'da 7 kişi gözaltına alınırken, Ağrı'da 2 kişi tutuklandı. Van'da ise ev baskını sırasında bir kişi kalp krizi geçirdi.

 

AKP hükümeti, savaş konsepti kapsamında siyasi soykırım operasyonlarına devam ediyor. 1 Kasım Genel Seçimleri yaklaştıkça operasyonlarına hız veren AKP, demokratik bir ortamda seçimlerin yapılmasına da engel oluyor.

 

DENİZLİ

 

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde sabah saatlerinde çok sayıda eve eş zamanlı olarak baskın düzenlendi. Baskında, polislerin HDP Merkezefendi İlçe Binası'nı da ablukaya aldığı ancak ilçe binasında herhangi bir aramanın yapılmadığı öğrenildi.

 

Baskınlarda 5 kişi gözaltına alınarak, İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

AĞRI

 

Ağrı'nın Taşlıçay ilçe merkezinde dün gözaltına alınan DTK Üyesi Behrem Işık ve ilçeye bağlı Goma Elo (Yalkaya) Köyü Muhtarı Engin Kaya, Ağrı Emniyet Müdürlüğü'nde biten işlemlerinin ardından akşam saatlerinde savcılığa çıkartıldı.

 

Savcılık tarafından “Örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkartılan Işık ve Kaya, tutuklanarak Ağrı M Tipi Cezaevine gönderildi.

 

ERZURUM

 

Erzurum'un Tekman ilçesinde, DBP ilçe yöneticileri Çetin Yalçın ve Rızgan turan, sabah saatlerinde Erzurum'un Karayazı ilçe girişinde polislerce araçları durdurularak gözaltına alındı.

 

Çetin ve Yalçın'ın İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

 

VAN'DAKİ BASKINDA KALP KRİZİ GEÇİRDİ, FELÇ RİSKİ VAR

 

Özel harekat polisleri, baskınlarda halka fiziki ve psikolojik şiddet uyguluyor.

 

Van'ın Edremit ilçesine bağlı Şabaniye Mahallesi'nde Patır Ailesi'nin ikamet ettiği konteynıra ihbar üzerine baskın düzenlendi. "Canlı bomba ve silah olduğu" iddiasıyla zırhlı araçlar eşliğinde polis ve özel harekat timleri tarafından sabah saatlerinde düzenlenen baskın sırasında Muhsin Patır'ın eşi Refika Patır kalp krizi geçirdi. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Patır'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ve felç olma riskinin bulunduğu öğrenildi.