SİYASET
Giriş Tarihi : 20-10-2015 16:09   Güncelleme : 20-10-2015 16:38

Baydemir Zulmün hesabı sandıkta sorulacak

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Osman Baydemir seçim çalışmalarına Ceylanpınar ilçesinde devam etti. Pazar yerlerinden hastanelere kadar pek çok yeri dolaşan Baydemir’e Ceylanpınarlıların ilgisi görülmeye değerdi.

Baydemir Zulmün hesabı sandıkta sorulacak

HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir geri sayımın sürdüğü 1 Kasım seçimleri için çalışmalarını aralıksız biçimde sürdürüyor. HDP Urfa İl Eş Başkanı Rıdvan Yavuz ile birlikte Ceylanpınar ilçesini ziyaret eden Baydemir, 7 Haziran’da vatandaşın ortaya koyduğu iradeyi işlerine gelmediği için beğenmeyenlerin seçimleri tekrarlamak yoluna gittiklerini söyledi.  Seçim tekrarını zulüm olarak niteleyen Baydemir vatandaşın bunun hesabını 1 Kasımda soracağını ifade etti.

HDP Ceylanpınar İlçe Eşbaşkanı Mehmet Ali Aslan ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İlçe Eşbaşkanı Mustafa Simavi’nin eşlik ettiği Ceylanpınar Yenimahalle semt pazarında başladı. Pazar esnafı ve alışveriş eden vatandaşların yakın ilgisiyle karşılaşan Baydemir daha sonra Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne geçti. Bol bol başarı dileklerine muhattap olan Baydemirgençlerle hatıra fotografı çekindi.

Ceylanpınar merkez çarşıda esnaf ziyaretleriyle güne devam eden Baydemir kıraathanelerde vatandaşlarla sohbet etti, sıkıntılarına kulak verdi. Buradan Gazi Caddesi’ne geçip esnaf ziyaretlerini sürdüren Baydemir 1 Kasım için son dönemece girildiğini her bir oyun barışın kalıcılaşması için çok büyük önemde olduğunu ifade etti.