GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2015 12:01   Güncelleme : 31-10-2015 12:01

Muş ve Antep'de siyasi soykırım operasyonları: 17 gözaltı

(DİHA) - Seçim öncesi Muş ve Antep'te sürdürülen siyasi soykırım operasyonlarında 17 kişi gözaltına alındı. Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Sîmo (Kurganlı) ve Sultanlı köylerine sabah saatlerinde özel harekat timleri ve jandarma tarafından baskın düzenlendi. Evler gerçekleştirilen aramaların ardından Nasır Göllütekin, Medeni Göllütekin, Feyat Çimenli, Sadık Çakır, Murat Çakır, Tufan Bingöl, Kadir Bingöl, M. Salih Karaçelik ve Veysi Küçükdağ adlı yurttaşlar gözaltına alındı. Gözaltına alınma gerekçeleri öğrenilemeyen 9 yurttaşın Jandarma Karakolu'na götürüldükleri öğrenildi. Antep'te en az 8 gözaltı

Muş ve Antep'de siyasi soykırım operasyonları: 17 gözaltı

 

Antep'te de merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde özel harekat polisleri ev baskınları düzenlendi. Vatan, Beydilli, Göllüce, Gazikent ve Aydınlar mahallelerinde gerçekleştirilen baskınlarda evlerin kapıları kırılırken, mahalle aralarına onlarca zırhlı araç yerleştirildi. 

Aralarında mahalle muhtarları ve KJA çalışanlarının da bulunduğu birçok kişi gözaltına alınırken, polislerin ev baskınları sırasında yaptığı uygulamalara tepki gösteren yurttaşlara da "Sizi tararız" tehdidinin savrulduğu belirtildi. 

Şu saate kadar yapılan baskınlarda Xebat Gengeç, Osman Gümüş, Birten Ado, Seyfettin Yıldız, Mustafa Tunç, Rabia Özer, Salih Birişik ve İbrahim Olcay adlı kişilerin gözaltına alındığı, baskınların devam ettiği belirtildi.