KADIN
Giriş Tarihi : 07-12-2015 15:17   Güncelleme : 07-12-2015 15:17

Suruç Barış Anneleri savaşı durdurmak için tüm annelere seslendi

URFA(DİHA) - Suruç Barış Anneleri Meclisi üyeleri, Kürdistan kentlerinde ardı ardına alınan sokağa çıkma yasaklarının son bulmasını istedi.

Suruç Barış Anneleri savaşı durdurmak için tüm annelere seslendi

 

Kürdistan'ın birçok kentinde ilan edilen sokağa çıkma yasakları adı altında halka yönelik girişilen saldırılar ve bu saldırılarda işlenen sivil cinayetler Urfa'da Suruç Barış Anneleri Meclisi üyeleri tarafından yapılan açıklama ile protesto edildi. DBP ilçe binasında açıklama yapan Barış Anneleri, halen Sur ve Nusaybin'de süren yasak altında yaşanan devlet zulmüne karşı duracaklarını kaydetti.

Barış Anneleri olarak her zaman barıştan yana olduklarını söyleyen Barış Anneleri Meclisi Sözcüsü Zeliha Özkan,  başta asker ve polis anneleri olmak üzere savaştan acı çeken herkese "Herkes sokaklara, alanlara çıksın. 'Biz barış istiyoruz savaş istemiyoruz' desin. Bu topraklar hepimize yeter. Kürdistan ve Türkiye hepimizindir" sözleriyle seslendi.

Sur'daki katliamı durdurmak ve savaş ortamını barış ortamına dönüştürmek için canlı kalkan olarak ilçeye giren Barış Anneleri'ni de selamlamayan Özkan, "tüm annelere sesleniyoruz, kalkın bu savaşa 'dur' deyin. Bu savaş bitsin. Gençlerimiz ya yaşamını yitiriyor ya da cezaevinde çürütülüyor. Bu davayı bırakmayız, ama artık barışla çözülsün diyoruz" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklama sonrası Barış Anneleri hep bir ağızdan "Bijî aşitî-Yaşasın barış" sloganını attı.