Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 17-12-2015 15:14   Güncelleme : 17-12-2015 15:14

Haliliye Zabıtadan Büyük Operasyon: 4 Bin 500 Litre Kaçak Yağ

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumaya yönelik yaptığı denetimler sırasında 4 bin 500 litre kaçak yağ ele geçirdi. Ele geçirilen malzemelere el konuldu.

Haliliye Zabıtadan Büyük Operasyon: 4 Bin 500 Litre Kaçak Yağ

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, beraberinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı personeller ile birlikte halk sağlığına yönelik denetimlerine devam ediyor. Ekipler, Devteşti Mahallesi’ndeki bir işyerinde yaptığı incelemeler sırasında üzerinde etiket bulunmayan tenekeler içerisinde yağ olduğunu belirledi. İncelemelerde; kaçak olduğu belirlenen 4 bin 500 litre yağa incelenmek üzere el konuldu.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Yeşilnacar,  ilk belirlemelerine göre etiketsiz tenekelerde zeytinyağı olarak satılan yağların pamuk yağı olduğu, kesin sonuçların tahlillerin tamamlanmasının ardından belirleneceği ifade etti.

 

“HALK SAĞLIĞINA YÖNELİK DENETİMLERİMİZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR”

 

Zabıta Müdürlüğü’nün 4 bin 500 litrelik kaçak yağ operasyonuyla ilgili açıklama yapan Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerin aralıksız devam ettiğini söyledi. Uludağ, şunları kaydetti:

“Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlarımızın sağlıklı gıda temin edebilmesi için çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda Haliliye ilçemizde fırın, bakkal, fırın ve toptancı gibi işyerlerine gidip denetim yapıyorlar. Bu denetimlerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il müdürlüğünün de katılımıyla yapıyorlar. Bugün bu denetimler sırasında 4 bin 500 litreye yakın zeytinyağı olduğu iddia edilen, pamuğun çiğidinden elde edilen yağı vatandaşa zeytinyağı olarak satıldığını ekiplerimiz fark ediyorlar. Bu denetimler vatandaşlarımızın sağlıklı besin elde edebilmesini sağlamak amacıyla yapılıyor. İnsanlar verdikleri paraların karşılığını sahte ürün olarak görmemeleri için bu denetimlerimizi devam ettiriyoruz.”