GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2015 00:53   Güncelleme : 19-12-2015 00:53

Eskişehir'de katliamlara karşı barış nöbeti

(DİHA)- Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri, Kürdistan'daki katliamlar ve sokağa çıkma yasaklarına karşı Es Park önünde barış nöbeti gerçekleştirdi.

Eskişehir'de katliamlara karşı barış nöbeti

Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri, Kürdistan'daki katliamlar ve sokağa çıkma yasaklarına karşı Es Park önünde düzenlediği barış nöbetine çok sayıda kişi katıldı. "Sarayın savaşına ve sıkıyönetime karşı barış ve adalet istiyoruz" pankartı açılan etkinlikte "Kürt halkına özgürlük hendeklerle gelecek", "Bîjî berxwedana Cizîrê", "Kürt halkına imha dayatılmaz" sloganları atıldı.

Bir saatlik barış nöbetinin ardından grup adına konuşan Halkevleri üyesi Sibel Koca, Kürdistan'da binlerce polis ve askerle başlatılan operasyonla okulların ve hastanelerin boşaltıldığına dikkat çekerek, AKP'nin kendisine oy vermeyen Kürt illerini katliamlarla tamamen insansızlaştırmak istediğini söyledi. Mevcut hükümetin Kürt halkı üzerinde sıkıyönetim rejiminden daha öte bir politika uyguladığını dile getiren Koca, "Temizlik yapacağız, hendekleri dolduracağız diyen devlet güçleri, hayata, barışa ve insanlığa toplarla tanklarla saldırıyor" dedi. AKP'nin saray oyunlarının siyaseten iflas ettiğini ifade eden Koca, "Doğuyu işgal ederek batıyı susturarak varacağınız yer, tarihin nefretle anılan hatıraları olacaktır" dedi.