GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2015 15:09   Güncelleme : 21-12-2015 15:09

Derik'te saldırılar protesto edildi

(DİHA) - Kürdistan'da devam eden sokağa çıkma yasakları ve sıkıyönetim uygulamaları, SES Derik Şube Temsilciliği tarafından protesto edildi.

Derik'te saldırılar protesto edildi

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Derik Temsilciliği, Mardin'in Derik ilçesinde Kürdistan'da devam eden sokağa çıkma yasakları ve sıkıyönetim uygulamalarına ilişkin basın açıklaması düzenledi. Derik Devlet Hastanesi önünde yapılan açıklamaya DİSK'e bağlı sendikalar da destek verdi. Açıklama yapan SES Derik Şube Temsilcisi Gülizar İpek, son dönemde bölgede devam eden sıkıyönetim uygulamaları ve sokağa çıkma yasaklarının özelikle hastane ve hastane personellerini görev yapamaz duruma getirdiğini ifade etti.  

'Hastaneler çatışma mekanı oldu'

İpek, "Sağlık kurumları sağlık kurumu olmaktan çıkmıştır. Türkiye'nin de taraf olduğu pek çok uluslararası belge her türlü savaş ve çatışma koşullarında hastanelerin korunmasını emrederken bugün hastaneler bırakın korunmayı birer çatışma mekanı haline dönüşmüştür. Hastanelerin kapısında ambulans yerine TOMA'lar, akrepler beklemekte hastanelere ambulanslara kurşun sıkılmaktadır" dedi.

Açıklamanın ardından grup 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi.