GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2015 22:18   Güncelleme : 23-12-2015 22:18

Sur için acil çağrı

DBP, devlet güçlerinin şiddetli saldırısı altında olan Sur halkı için acil eylem çağrısında bulundu. Sur halkının katliamla karşı karşıya olduğunun altını çizen DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, "Bu gece katliamlara karşı durmak için tüm halkımızı acilen harekete çağırıyoruz" dedi.

Sur için acil çağrı

 

Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesini 22 gündür ablukaya alan devlet güçleri, saldırılarını şiddetlendirdi. Saldırı altında katliamla karşı karşıya bulunan Sur halkı için Demokratik Bölgeler Partisi'nden (DBP) çağrı geldi. Sur için açıklama yapan DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, Sur'da saldırıların çok şiddetlendiğini vurguladı. "Cenazeler dışarı çıkarılamıyor. Yaralıların olduğu belirtiliyor ve tedavileri yapılamıyor. Kuşatma ağır silahlarla devam ediyor" diyen Şimşek, tanklar ve toplarla evlerin bombalandığını kaydetti. 

 'Sur'da büyük katliam olabilir'

"Sur'da vahşet yaşanıyor. Bu gece çok büyük bir katliam olabilir" sözleriyle durumun ciddiyetini vurgulayan Şimşek, gelişen saldırı ve kuşatmayı kırmak için direnişi yükseltmek gerektiğinin altını çizdi. Saldırılara karşı durmanın vicdani ve ahlaki bir görev olduğunu kaydeden Şimşek, bütün Diyarbakır halkını Sur için duyarlı olmaya çağırdı. Şimşek, "Bu gece katliamlara karşı durmak için tüm halkımızı acilen harekete çağırıyoruz" dedi. 

DİHA