GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2015 13:20   Güncelleme : 29-12-2015 13:20

Şanlıurfa’da sendikalardan iş bırakma eylemi

Sokağa çıkma yasaklarını sprotesto etmek için Şanlıurfa’da sendikalardan iş bırakma eylemi

 Şanlıurfa’da sendikalardan iş bırakma eylemi

 ŞANLIURFA'da, çeşitli sendika üyeleri, sokağa çıkma yasakları ve yaşanan olayları protesto için iş bırakma eylemi yaptı. 

DİSK, KESK ve TMMOB üyesi 100 kişilik grup ellerinde beyaz bayraklarla Eğitim-Sen Şubesi önünde toplanarak Topçu Meydanı'na yürüdü. Grup adına basın açıklamasını okuyan KESK Sözcüsü Mehmet Keklik, Doğu ve Güneydoğu'da uygulanan sokağa çıkma yasaklarının savaş halini andırdığını ve bölgedeki insanların mağdur olduğunu ifade ederek şöyle dedi: 

"Gün yaşananları seyretme değil, içeride ve dışarıda savaş çığlıkları atanlara karşı yüksek sesle ve cesaretle, 'yaşasın halkların kardeşliği' diye haykırma günüdür. Savaşa karşı barış için üretimden gelen gücümüzü kullanarak hizmet üretmeyeceğiz. Gün savaşı durdurma, barışı inşa etme günüdür."  

Basın açıklamasının ardından kalabalık, bir süre oturma eylemi yaparak dağıldı.

SANLIURFA'DA BIR GRUP SENDIKA UYESI YURT GENELINDE BASLATILAN GREV ICIN BEYAZ BAYRAKLARLA YURUYUP BASIN ACIKLAMASINDA BULUNDULAR. POLISIN YOGUN GUVENLIK ONLEMI ALDIGI EYLEMDE GRUP OTURMA EYLEMI BASLATTI. FOTO:OMER PINAR-SANLIURFA-DHASANLIURFA'DA BIR GRUP SENDIKA UYESI YURT GENELINDE BASLATILAN GREV ICIN BEYAZ BAYRAKLARLA YURUYUP BASIN ACIKLAMASINDA BULUNDULAR. POLISIN YOGUN GUVENLIK ONLEMI ALDIGI EYLEMDE GRUP OTURMA EYLEMI BASLATTI. FOTO:OMER PINAR-SANLIURFA-DHASANLIURFA'DA BIR GRUP SENDIKA UYESI YURT GENELINDE BASLATILAN GREV ICIN BEYAZ BAYRAKLARLA YURUYUP BASIN ACIKLAMASINDA BULUNDULAR. POLISIN YOGUN GUVENLIK ONLEMI ALDIGI EYLEMDE GRUP OTURMA EYLEMI BASLATTI. FOTO:OMER PINAR-SANLIURFA-DHA