Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 29-12-2015 13:57   Güncelleme : 29-12-2015 13:57

Haliliye Belediyesi’nden Gıda Denetimi

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı personeller, ilçe genelinde devamlılığını sürdürdüğü denetimlerine Bahçelievler Bölgesi’nde devam etti.

Haliliye Belediyesi’nden Gıda Denetimi

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri, market, kasap, fırın, unlu muameleleri ve lokantaları denetledi. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlere Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Kontrol Ekipleri de katıldı.

 Ekipler, bölgedeki kasap, market, lokanta, unlu mamul ve fırınları denetleyerek yasal zorunlulukların uygulanıp uygulanmadığını tespit etti. Fırınlarda yapılan incelemelerde ekmek gramajlarını ve hijyen şartlarını inceleyen ekipler,  lokantaları da hijyen şartlarına uyup uymadıklarını kontrol etti.  Lokantalarda sıkı denetim yapan ekipler uygun koşullarda bekletilmeyen 10 kilogram et ile 8 kilogram sucuğa el koydu.

Ekipler, denetim yaptığı bir fırına ise daha önce uyarılmasına rağmen bacada bulunan su filtresini çalıştırmadığı için cezai işlem uyguladı. Haliliye Belediyesi Zabıta ekipleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri hijyen şartlarına uyan iş yeri sahiplerini tebrik etti.  Denetimleri vatandaşların sağlığı için yaptıklarını aktaran ekipler hijyen şartlarına uygun çalışmaya devam etmelerini istedi.  Haliliye Belediyesi ilçe sınırlarında yer alan tüm işletmelerde denetimlerini tamamlayarak halk sağlığı ve güvenliğini korumayı amaçlıyor.