GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2015 14:37   Güncelleme : 31-12-2015 14:37

-Şanlıurfa Yeni Yıla Karla Girmeye Hazırlanıyor

-ŞANLIURFA İL MERKEZİNDE KAR YAĞIŞI

  -Şanlıurfa Yeni Yıla Karla Girmeye Hazırlanıyor

Şanlıurfa’da 2016 yılına sayılı saatler kala vatandaşlar kar yağışı sürpriziyle karşılaştı.  Öğleden sonra saat 14.00’da başlayan  kar yağışı nedeniyle gökyüzü beyaza büründü. Yere düşen kar taneleri ise hemen erirken kar yağışı nedeniyle hazırlıksız yakalanan vatandaşlar saçakların altına sığındı. Bazı vatandaşların ise kar yağışına aldırış etmeden yollarına devam ettikleri gözlendi.

  Şanlıurfa’ya bağlı ilçelerde de yoğun kar yağışı olduğu öğrenildi. Özellikle Siverek, Hilvan ve Viranşehir ilçelerinin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı olduğu ve bazı okulların ise tatil edildiği belirtildi.

  Meteorolojinin verilerine göre, kar yağışı yılbaşı gecesi de devam edecek ve 1 Ocak 2016 Cuma gecesi sona erecek. Cumartesi sabahı kar yağışı yerini güneşli havaya bırakacak fakat hava sıcaklığı düşmeye devam edecek. 2016’nın ilk gününde 2 derece olan hava sıcaklığı cumartesi günü -1 dereceye düşecek.

  VALİLİK KAR YAĞIŞI VE DON KONUSUNA UYARDI

  Şanlıurfa Valiliği ise yoğun kar yağışı ve yaşanabilecek muhtemel don olayları için vatandaşları uyardı. Yazılı bir açıklama yapan valilik, vatandaşların başta ulaşım olmak üzere doğal afetler ve don olayları konusunda dikkatli olması uyarısında bulundu.