GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2016 12:07   Güncelleme : 01-01-2016 12:07

Terör nedeniyle Şanlıurfa'ya göç eden 50 aileye yardım edildi

GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi'nde artan terör olayları nedeniyle Şanlıurfa'ya göç eden 50 aileye, Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından eşya yardımı yapıldı.

Terör nedeniyle Şanlıurfa'ya göç eden 50 aileye yardım edildi

 

Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'deki terör olayları nedeniyle evlerini terk edip Şanlıurfa'ya göç edip farklı semtlerde kiraladıkları evde yaşayan 50 aileye Hayrat İnsani Yardım Derneği Şanlıurfa Şubesi tarafından ısıtıcı, gıda ve temizlik kolisinden oluşan yardım malzemeleri dağıtıldı.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Şube Başkanı Abdullah Toprak, 50'ye yakın aile tespit ettiklerini ve yardımlarının devam edeceğini ifade ederek şunları söyledi:

"Evlerinden göç etmek zorunda kalan ailelere gıda, elektrikli ısıtıcı ve battaniye gibi temel ihtiyaç malzemesi dağıttık. Buradaki ailelerin barınma sorunu var ve bu sorunun giderilmesi gerekiyor. Biz dernek olarak her türlü yardımı yapıyoruz. Burada terör olayları nedeniyle mağdur olan aileler kiralar yüksek olduğu için ev tutmakta zorlanıyor. Yetkililerin bu konuya bir an önce bir çözüm bulması gerekiyor. Buraya gelen aileler ev sorununun yanı sıra; iş sorunu da yaşıyor. İş bulamadıkları için insanlar kendi geçimlerini sağlayamıyor. Eğitimden geri kalan bu çocuklarımızın burada yeni bir hayat oluşturup onları eğitime kazandırmamız gerekiyor."