Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 03-01-2016 20:11   Güncelleme : 03-01-2016 20:11

EYYÜBİYE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN GIDA DENETİMİ

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren konukevi, lokanta, ciğerci ve unlu mamulleri esnafına yönelik denetim yaptı.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN GIDA DENETİMİ

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan konukevi, lokanta, ciğerci ve unlu mamulleri esnafını denetledi. Eyyübiye Belediyesi, ilçenin Sarayönü Caddesi ve Haşimiye Meydanı’nda faaliyet gösteren konukevi, lokanta ve ciğerci esnafına yönelik denetimlerde 15 iş yerini denetlendi. Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Eyyübiye Belediyesi zabıta ekipleriyle ortaklaşa düzenlenen denetimlerde, ilçe sınırları içerisinde bulunan konukevi, lokanta ve ciğerci esnafına yaptığı denetimde, genel temizlik, fiyat tarifeleri ve gramajlar, iş yeri ruhsatı gibi konular üzerinde durdu. Yapılan denetimlerde ruhsat ve temizlik sorunu olan 2 iş yerine cezai işlem uygulanırken 13 iş yerine de ihtarname verildi.

Halkın sağlığına önem verdiklerini belirten Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, “İlçemizde yaşayan vatandaşların sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı personellerle ortaklaşa oluşturduğumuz denetimlerde bölgemizde bulunan konukevi, ciğerci, lokanta ve unlu mamulleri esnafını denetledik.  Denetimlerimizi vatandaşlarımızın sağlığı açısından sık sık gerçekleşeceğiz. Sağlık koşullarına uygun olmayan işletmelerde gerekli cezai işlem uyguluyoruz, kaliteli ve daha temiz ürün satmaları konusunda esnaf kardeşlerimize uyarılarda bulunduk" ifadelerini kullandı.