GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2016 22:39   Güncelleme : 03-01-2016 22:39

'Çocuklarını kurtardı ama ölüm onu buldu'

DİYARBAKIR (DİHA) - Diyarbakır Sur'da top mermisiyle katledilen 38 yaşındaki Melek Alpaydın'ın vurulduğu evde başka bir odada bulunan gelin Yasemin Alpaydın, "Çocuklarını ölümden kurtardı ama ölüm kendisini buldu" dedi.

'Çocuklarını kurtardı ama ölüm onu buldu'

33 gündür sıkıyönetim saldırıların sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesi İskenderpaşa Mahallesi'nde top mermisiyle katledilen 38 yaşındaki Melek Alpaydın'ın oğlu Mahsun Alpaydın ve gelini Yasemin Alpaydın olay anını anlattı. Tanktan atılan top mermisi eve isabet ettiğinde evin başka bir odasında olduklarını söyleyen Mahsun Alpaydın, "Büyük bir ses geldi. O ses ile yerimizden fırladık. Eve düştüğünü tahmin ederek, annemlerin kaldığı odaya kaçtık. Annemin yerde uzandığını gördüm. Bu kimin suçuysa Allah belasını versin" dedi. 

'Yemek yiyorlardı'

Gelin Alpaydın ise, "İçerde yemek yiyorlardı. Annemin olduğu odada 3 kişi bulunuyordu. İçeri girdiğimizde odanın duvarları delinmiş, annem yerde uzanıyordu. Avluya baktığımızda roket gibi bir demir dönüyordu" diye konuştu. 

'Ölüm kendisini buldu'

Katledilen Alpaydın'ın evinin Sur'un yasaklı Hasırlı Mahallesi'nde baskı ve saldırı altında olduğunu kaydeden gelin Alpaydın, "Kaynanam ile birlikte Dört Ayaklı Minare'ye yakın oturuyorduk. Yaklaşık iki hafta önce süren abluka ve saldırılar nedeniyle çocuklarına bir şey olacağı endişesiyle İskenderpaşa'ya taşındık. Zaten kurşun seslerinden gece yatamıyorduk. Çocuklarını ölümden kurtardı ama ölüm kendisini buldu" diye konuştu.