Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 09-01-2016 17:21   Güncelleme : 09-01-2016 17:21

Başkan Çiftçi, Gazeteciler Gününü Kutladı

Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti’nin Akçakale'de öğrencilere yönelik düzenlemiş olduğu seminere katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, seminerde basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

 Başkan Çiftçi, Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Akçakale’de Lise öğrencilerine yönelik seminer düzenledi.

Akçakale Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen Seminere; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, AK Parti İl Başkanı Zeynep Abidin Beyazgül, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, ilçe belediye başkanları ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Seminerde bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Ülkenin yönetiminde Yasama, yürütme ve yargı güçlerinden sonra otoritelerin dördüncü güç olarak medyayı kabul ettiğini söyleyen Başkan Nihat Çiftçi, "Biz belediye başkanı olarak yürütmeyi kullanıyoruz. Bizim çok objektif çok adil toplumun kamu yararına, kamu için çalışan bir yaklaşımla olaya bakmamız lazım. Biz bu hizmeti yaparken, tabii ki medya da bizleri gözetlemek, denetlemek, aksayan hizmetleri bizlere aktarmak için var. Medya gözümüz, sesimiz kulağımız olacak. Bu duygularla büyük emek ve fedakarlıklarla mesleğini yürüten kardeşlerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım” dedi.

Başkan Çiftçi'nin konuşmasının ardından Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi, Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ömer Faruk Ayhan, Akçakale’de görev yapan gazeteciler Mehmet Dikeç ile İbrahim Halil Arslan, öğrencilere gazetecilik mesleğinin dününü, bugünü ve önemini anlattı.

Liseli öğrencilere gazeteciliği anlatan Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi, gazetecilik mesleğinin bir fedakarlık işi olduğunu söyledi. Celal Çiftçi, mesleğe gönül verecek gençlerin de bu zorluk ve fedakarlıkları bilmesi gerektiğine dikkat çekti.