Kobanê ve rojava Haberleri
Giriş Tarihi : 10-01-2016 16:09   Güncelleme : 10-01-2016 16:10

Rusya varil bombasıyla vurdu 70 ölü çok sayıda yaralı

RUSYA'ya ait uçakların Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne 45 kilometre uzaklıkta, Suriye muhaliflerinin kontrolündeki İdlib kentine bağlı Maarat El Numan Kasabası'nda pazar yerine attığı varil bombası ile 68 kişinin ölmesinin ardından, Hatay'daki hastanelere getirilen yaralılardan 2'si de öldü.

Rusya varil bombasıyla vurdu  70 ölü çok sayıda yaralı

Böylece 70 kişinin öldüğü 133 kişinin de yaralandığı bildirildi.

 

Muhalif çevrelerin verdiği bilgiye göre, dün saat 14.00 sıralarında Rusya'ya ait 2 savaş uçağı kasabanın üzerinden uçarken, biri pazar yerine ve mahkeme binasına 4 varil bombası attı. Saldırı sonrası yıkılan binaların altında kalanları çıkarmak için halk seferber olurken, Suriyeli yerel kaynaklar 68 kişinin öldüğünü, 135 kişinin de yaralandığını açıkladı.

 

Ölenlerin çoğunun kadın ve çocuklar olduğu belirtilirken, bölgedeki hastanelere kaldırılan yaralılardan 9'u Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirildi. Buradan ambulanslarla Hatay'daki çeşitli hastanelerde götürülen yaralılardan 2'sinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

 

Hatay'da ölen 2 kişiyle birlikte ölü sayısının 70'e çıktığı belirtilirken, halen enkaz altında insanların bulunduğu, bu nedenle ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe edildiği kaydedildi.

Ferhat DERVİŞOĞLU / REYHANLI (Hatay) (DHA)