GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2016 18:14   Güncelleme : 17-01-2016 18:14

Urfa'daki polis merkezinde işkence İddiası

Urfa'da Mizgin Karageçili'nin taziyesine gitmek için toplanan kitleye saldıran polisin, gözaltına aldığı 23 kişiye polis merkezinde işkence yaptığı, bir kişinin kafasının ise kalasla kırıldığı öğrenildi.

Urfa'daki polis merkezinde işkence İddiası


Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 3 arkadaşı ile birlikte infaz edilen ve Urfa'da toprağa verilen Mizgin Karageçili için Urfa'nın Süleymaniye Mahallesi'nde açılan taziyeye gitmek için toplanan yurttaşlara polis uyarı yapmadan saldırdı. Saldırı sonrası polis, aralarında Karageçili'nin yakınları, DBP ve Barış Anneleri Meclisi üyelerinin de bulunduğu 23 kişiyi gözaltına aldı. 

Ters kelepçe takılarak araçlara bindirilen yurttaşlara, araçlarda ve götürüldükleri Şehitlik Emin Çavuş Polis Merkezi'nde işkence yapıldığı öğrenildi. Yurttaşlar hakkında bilgi almak için 6 avukat olarak merkeze gittiklerini söyleyen Avukat Dilek Polat, gözaltındakilerin tartaklandığını, kalaslar ile dövüldüğünü, bu sırada Karageçili'nin yakını Mehmet Karageçili'nin kafasının yarıldığını söyledi. Avukatların da tartaklanarak dışarı çıkarıldığını söyleyen Polat, ısrarlar üzerine yurttaşlar ile görüştürüldüklerini dile getirdi. 

Gözaltındakilerin bir kısmının ilerleyen saatlerde bırakılacağı, bir kısmının ise Urfa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüleceği öğrenildi. 

DİHA

Urfa'daki polis merkezinde işkence

Urfa'daki polis merkezinde işkence Urfa'daki polis merkezinde işkence