KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-01-2016 15:23   Güncelleme : 19-01-2016 15:23

Şanlıurfa dünyanın 5. Büyük turizm fuarı olan emitt 2016turizm fuarında yerini alıyor

28-31 Ocak 2016 tarihlerinde, İstanbul /TUYAP- Büyükçekmece fuar alanında 20. kez düzenlenecek olan Dünyanın 5. Büyük fuarı EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına Şanlıurfa Valililiğimiz Koordinatörlüğünde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Haliliye Belediyesi, Eyyübiye Belediyesi, KaraköprüBelediyesi,Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Gap İdaresi Başkanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve ŞURKAV katkılarıyla Ulusal ve Uluslararası SeyahatAcentesi ve Otellerin bulunduğu 5 nolusalon 562 nolu stant alanında bulunan3 cepheli 104 m2’lik stantla, bu yıl modern bir tasarımla katılım sağlanacak ve Urfanın Tarihi, Kültürü ve Turizm Potansiyeli her yönüyle eniyi şekilde Ulusal ve Uluslar arası arenada tanıtlacak.

Şanlıurfa dünyanın 5. Büyük turizm fuarı olan emitt 2016turizm fuarında yerini alıyor

Urfa kültürünü ve değerlerini görsellerle yansıtan modern standımızdaProfesyonellere ve misafirlere dağıtılmak üzere;Şanlıurfaharitalı gezi rehberi türkçe ve ingilizce, 2016 masa takvimi, Göbekltepe ve Amazon Kraliçelerinin resm edildiği mozaik temalı çanta, ilimizin ing-türkçetanıtım bilgilerini içeren barkotlu kitap ayracı ile Urfa tanıtımDVD ve Urfa Müzikleri CD’si dağıtılacak olup, ayrıca standımıza ziyarete gelen misafirlere  fuar süresince Cevizli bastık(Urfa Lokumu), çay, mırra ve her gün çiğköftesunumu yapılacak.

İlimizi temsilen Sayın Vali Yardımcımız Tarık AÇIKGÖZ, Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Aykut Hakan KUTLUHAN, Şanlıurfa Büyükşehir BelediyesiTurizm Şbç.Müdürü Necmi KARADAĞ,Büyükşehir Belediyesi Basın Şb. Müdürü Mehmet UÇMAK,Haliliye Belediyesi Kültür Sos.İşl.Şube Müdürü Abdulkadir KIRICI, EyübiyeBeld.Kült.Sos.İşl.Şb.Müdürü Atik SAHİL, Ticaret ve Sanayi OdasıYön.Kur.Üyesi Asuman YAZMACI, Ticaret Borsası Sayman Tamir KURT ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Uzmanı M.Cüneyt ATEŞ, Kültür.Turiz.Müd.Sanat Tarihçisi Sait RIZVANOĞLU, İbrahim Halil ELİÇİ’den oluşan bir heyet katılacak. 

Katılımcı Kurumlarınyanı sırastanttailimizdeki Turizm İşletmelerine ayrılan infodesklerde El-Ruha Oteli - Harran Oteli -Cevahirhan Konukevi - Kaliru Turizm Seyahat Acentesi, Kançul Turizm Seyahat Acentesi ve Cem Göncü Turizm Seyahat Acentesi yer alacak.