GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2016 15:08   Güncelleme : 20-01-2016 15:08

Şanlıurfa Hayvan Pazarı, şap hastalığı nedeniyle karantinaya alındı

ŞANLIURFA'da, canlı hayvan satışının yapıldığı hayvan pazarı, şap hastalığı nedeniyle 15 gün süreyle karantinaya alınarak, hayvan giriş ve çıkışlarına kapatıldı. Yasaklara aldırış etmeyen bazı besiciler ise hayvan pazarı çevresinde satışlarını sürdürdü.

Şanlıurfa Hayvan Pazarı, şap hastalığı nedeniyle karantinaya alındı

Kentin Eyyübiye Semti'nde bulunan hayvan pazarında şap hastalığı görülmesi nedeniyle Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün kararıyla 15 günlük süreyle karantinaya alınarak, pazara büyük ve küçük hayvan giriş ve çıkışlarını yasakladı. Hayvan pazarındaki padokların üzerine 'İlçemiz Eyyübiye'ye bağlı Şahinler Mahallesinde şap hastalığına rastlanıldığından ilaçlama yapılacaktır. Hayvanlarınızın telef olmaması için 30.01.2016 tarihine kadar hayvan pazarı kapatılmıştır' uyarı yazısı asıldı. Şap hastalığı yüzünden pazarın kapatıldığını öğrenen besiciler ise yapılan tüm uyarılara rağmen pazarın çevresinde bulunan açık alanda büyük ve küçük baş hayvan satışını sürdürmeleri dikkat çekti. 

SANLIURFA'DA HAYVAN PAZARINDA SAP HASTALIGI NEDENIYLE 15 GUN SUREYLE KARANTINAYA ALINARAK HAYVAN GIRIS VE CIKISLARI YASAKLANDI. YASAKLARA ALDIRIS ETMEYEN BESICILER HAYVAN PAZARI CEVRESINDE ALIM-SATIM ISINI SURDURDU.FOTO:OMER SULUL-SANLIURFA-DHASANLIURFA'DA HAYVAN PAZARINDA SAP HASTALIGI NEDENIYLE 15 GUN SUREYLE KARANTINAYA ALINARAK HAYVAN GIRIS VE CIKISLARI YASAKLANDI. YASAKLARA ALDIRIS ETMEYEN BESICILER HAYVAN PAZARI CEVRESINDE ALIM-SATIM ISINI SURDURDU.FOTO:OMER SULUL-SANLIURFA-DHASANLIURFA'DA HAYVAN PAZARINDA SAP HASTALIGI NEDENIYLE 15 GUN SUREYLE KARANTINAYA ALINARAK HAYVAN GIRIS VE CIKISLARI YASAKLANDI. YASAKLARA ALDIRIS ETMEYEN BESICILER HAYVAN PAZARI CEVRESINDE ALIM-SATIM ISINI SURDURDU.FOTO:OMER SULUL-SANLIURFA-DHASANLIURFA'DA HAYVAN PAZARINDA SAP HASTALIGI NEDENIYLE 15 GUN SUREYLE KARANTINAYA ALINARAK HAYVAN GIRIS VE CIKISLARI YASAKLANDI. YASAKLARA ALDIRIS ETMEYEN BESICILER HAYVAN PAZARI CEVRESINDE ALIM-SATIM ISINI SURDURDU.FOTO:OMER SULUL-SANLIURFA-DHA