EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-01-2016 16:01   Güncelleme : 20-01-2016 16:01

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Veremle Savaş Eğitimi Haftası Semineri Düzenledi

Şanlıurfa Gençlik Merkezi ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi ortaklaşa “Veremle Savaş Eğitimi Haftası” münasebeti ile gençleri bilinçlendirmek için bir seminer düzenledi. Semineri halk sağlığından Tüberküloz İl Koordinatörü Mehmet Ali DOLAP ve Toplum Sağlığı Merkezinden İshak KARAKUŞ verdi. Verem hastalığı hakkında önemli bilgiler veren uzman kişiler, verem hastalığının nedenlerini, veremden kurtulma yöntemlerini ve bu hastalığı tetikleyen nedenler üzerinde durarak veremden korunma yöntemlerini anlattı. Seminere gençlik merkezi personelleri, gönüllüleri, kulüp üyeleri, birçok genç ve aileleri katıldı. Soru cevap şeklinde devam eden seminer, gençler için verimli ve çok faydalı oldu.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Veremle Savaş Eğitimi Haftası Semineri Düzenledi

Konu hakkında açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik Merkezleri koordinatörü İbrahim Halil Alp : “İnsan sağlığı için en tehlikeli hastalıklardan biri de veremdir. Her zaman dile getirdiğim gibi merkezlerimiz gençlerin sadece kurs aldıkları yerler olarak değil bu ve buna benzer çeşitli seminerlerin düzenlendiği, kültürel ve ahlaki değerlerin öğretildiği, imanlı gençliğin yetiştiği yerlerdir. Merkezlerimize gelen gençler burada sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirebilirler. Bu nedenle tüm gençlerimizi gençlik merkezlerimize bekliyoruz.” dedi.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdür Vekili Murat Önen ise: “Verem günümüzde halen çok tehlikeli bir hastalıktır. Bu hastalıktan korunmak için verilen bu seminer gençler için çok önemlidir. Bu faydalı etkinliği yaptığı için Şanlıurfa Gençlik Merkezine ve Halk Sağlığına teşekkür ediyor ve tüm gençleri gençlik merkezlerimize davet ediyorum.” dedi.