GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-01-2016 22:36   Güncelleme : 23-01-2016 22:36

AİHM'nin tedbir kararı aldığı Karaman yaşamını yitirdi

Cizre'de dün devlet güçleri tarafından vurulan ve hastaneye kaldırılması için AİHM'in tedbir kararı aldığı Cihan Kahraman iki gündür yoğun saldırılardan dolayı hastaneye kaldırılamadığı için yaşamını yitirdi.

AİHM'nin tedbir kararı aldığı Karaman yaşamını yitirdi

Soykırım saldırılarının sürdüğü Cizre'de dün öğlen saatlerinde Cudi Mahallesi'nde özel harekât polislerinin açtığı ateş sonucu göğsünden vurularak yaralanan ve hastaneye kaldırılması için AİHM tarafından hakkında tedbir kararı alınan üniversite öğrencisi Cihan Karaman hastaneye kaldırılamadan yaşamını yitirdi.  

Karaman, yaralanmasının ardından Cizre Belediyesi'ne ait ambulansla mahalleden alınmaya çalışıldığı sırada yapılan top atışları ile ambulansa ulaşması engellenmişti. Karaman'ın bu sabah saatlerinde aynı mahallede bir eve top mermisi isabet etmesi sonucu yaralanan 10 kişinin yanında götürülmüştü ve diğer yaralılar ile birlikte hastaneye kaldırılmayı bekliyordu. Karaman ve diğer yaralıların bulunduğu bölge ise sabah saatlerinden itibaren hedef alınarak yoğun top atışlarına tutuldu. Karaman'ın cenazesi mahallede tutuluyor.

DİHA