GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-01-2016 22:38   Güncelleme : 23-01-2016 22:38

'Karaman yaşamını yitirdi, bizi de katletmek istiyorlar'

Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç, Cudi Mahallesi'nde tanklardan yapılan top atışları ile vurulan evde yaralanan 10 kişinin sabah saatlerinden bu yana ambulans beklediği alanda saldırılar nedeniyle yaralı sayısının 28'e çıktığını ve yaralılardan Cihan Karaman'ın yaşamını yitirdiğini açıkladı. Saldırıların sürdüğünü belirten Tunç, "Bir an önce buradan çıkarılmamız gerekiyor. Hemen çıkarılmazsak buradan cenazelerimiz çıkarılır" diyerek acil çağrıda bulundu.

'Karaman yaşamını yitirdi, bizi de katletmek istiyorlar'

Soykırım saldırılarının 41'inci gününe girdiği Cizre'de sabah saatlerinde Cudi Mahallesi'ne tanklardan yapılan yoğun top atışların bir eve isabet etmesi sonucu yaralanan 10 kişi saldırılar nedeniyle hastaneye kaldırılamamıştı. Saldırılardan dolayı yaralılardan sayısının 28'e çıktığını, yaralılardan dün vurulan ve AİHM'in hastaneye kaldırılması için tedbir kararı verdiği Cihan Karaman'ın yaşamını yitirdiğini belirten Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç, sığındıkları evin bodrumunda devlet güçlerince hedef alınmaya devam ettiklerini söyledi. Tunç, devlet güçlerinin şu sıralarda bulundukları bodrum katına gaz bombalarıyla saldırdığını, kendilerinin bulundukları yerden çıkartılarak katledilmek istendiklerini söyledi.

'Hepimizi katledecekler'

Yaralanan 28 kişinin siyasetçi, sanatçı ve gazeteci olmak üzere tamamının sivil olduğunu paylaşan Tunç, "Burada yeni bir sivil katliam daha yaşatılmak isteniyor. Bir an önce ulaşıp gereken yapılmazsa hepimizin buradan cenazeleri alınacak" diyerek acilen harekete geçilmesi çağrısı yaptı. 

DİHA