GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2016 13:57   Güncelleme : 24-01-2016 13:59

Sur'da iki eve top mermisi parçaları isabet etti

Sur'da kuşatmaya karşı verilen tarihi direniş 54'üncü gününde devam ederken, top atışları ile sürdürülen saldırılar sonucu top mermilerinin şarapnel parçaları, İskenderpaşa ve Ziya Gökalp mahallelerinde bulunan iki ev ve bir eczaneye isabet etti. Şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Sur'da iki eve top mermisi parçaları isabet etti


Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 54 gündür süren kuşatma ve katliam saldırıları, sabah saatlerinde top atışları ile yoğunlaştırılırken, devlet güçlerinin gelişi güzel yaptıkları top atışları kuşatma altında olmayan mahalleler için risk oluşturmaya devam ediyor. Sur'daki yoğun top atışlarında kullanılan top mermilerinin parçaları, İskenderpaşa Mahallesi Büyükakar Sokak'ta bulunan 4. kattaki bir eve isabet etti. Top parçaları duvarı delerek içeri girerken, şans eseri evde ölen ya da yaralanan olmadı. 

3 Ocak günü Sur'dan atılan tank mermisi aynı sokakta bulunan Melek Alpaydın'ın evine isabet etmiş ve Alpaydın yaşamını yitirmişti. Havan ve tank toplarının aralıksız atıldığı ilçede, Melik Ahmet Caddesi üzerinde bulunan bir eczaneye de şarapnel parçaları isabet ederken, Ziya Gökalp Mahallesi Dengbêjler Evi'nin karşısında bulunan bir evin terasına da şarapnel parçaları isabet etti. Her iki yerde de can kaybı yaşanmazken, ciddi hasar oluştuğu görüldü. 

Sur'da sabah saatlerinden bu yana yoğun top atışları atılmaya devam ediliyor.
Öte yandan İskenderpaşa Mahallesi'nde sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen polis ve özel hareket timleri akrep tipi zırhı araçlarla mahalle içinde dolaşarak, gelişi güzel mahalle aralarına ateş açtığı belirtildi. 

DİHA