GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2016 11:26   Güncelleme : 27-01-2016 11:26

Sur'da 5 mahallede daha 'sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 6 mahallede devam eden kuşatmaya ek olarak Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, 5 mahallede daha "sokağa çıkma yasağı" ilan edildi.

 Sur'da 5 mahallede daha 'sokağa çıkma yasağı

 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinin 6 mahallesinde 57 gündür devam eden kuşatma ve saldırılar devam ederken, Sur Kaymakamlığı yeni bir açıklama yaparak kuşatmanın alanını genişletti. Suriçi'ndeki Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp mahalleleri ile Melikahmet Caddesi'nde "sokağa çıkma yasağı" ilan edildi. 

Açıklamada, "Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına ilçemiz Suriçi'nde bulunan Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp Mahalleleri ile Melikahmet Caddesinde 27 Ocak 2016 Çarşamba günü saat 11.30 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir" denildi.

DİHA