Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 29-01-2016 16:00   Güncelleme : 29-01-2016 16:00

Eyyübiye Zabıta Ekipleri Kasap Denetimlerini Sıklaştırdı

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Eyyübiye Zabıta Ekipleri Kasap Denetimlerini Sıklaştırdı

İlçe sınırları içerisinde bulunan alanlarda vatandaşların sağlığını birinci öncelik yaparak denetimlerine devam eden Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler son olarak kasap denetiminde bulundu.

 

İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren kasap esnafına yönelik yapılan denetimlerde hijyen ve tarihi geçmiş ürün kontrolleri yapıldı. Eyyübiye Belediyesine bağlı Zabıta ekipleriyle birlikte Veteriner Hekim Mehmet Çiftçi ve Gıda Mühendisi Abdülkadir Mankal’ın katıldığı kontrollerde et ve tavuk ürünleri satışı yapılan iş yerleri denetlendi. Denetimlerde, kaçak et kesimi başta olmak üzere kasapların hijyen koşullarına uyup uymadıkları da kontrol edildi.

 

Denetimlerle ilgili bilgi veren Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri “İlçemizde bulunan kasaplara yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Daha temiz ve kaliteli ürün satanları tebrik ediyoruz. Kaçak et kesenlerin her zaman peşindeyiz ve kaçak ete yönelik denetimlerimiz devam edecektir. Dün yapılan Kasap denetimlerinde yaklaşık 14 adet 0,5 Tavuk etine el konulmuş olup tüketilmesi sakıncalı olduğundan dolayı imha edilmiştir. “ dedi. Yapılan denetimlerle ilgili 1 esnafa gerekli yasal işlem yapılarak uyarıda bulunuldu.