GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2016 16:39   Güncelleme : 02-02-2016 16:39

Şanlıurfa'da çölyak hastaları için mağaza açıldı

ŞANLIURFA'da, Glutensiz gıda bulmakta zorluk çeken çölyak hastaları için giyim ve gıda mağazası açıldı. Mağazadan her ay, çölyak hastası olan 80 Suriyeli'ye de yardım yapılacak.

Şanlıurfa'da çölyak hastaları için mağaza açıldı

 

Şanlıurfa'da Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde İmam Bakır Mahallesi'nde kurulan mağazanın açılışına Suriyeli 80 çölyak hastası da katıldı. Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek ile STK temsilcileri tarafından kurdelesi kesilerek hizmete açılan mağazada, çölyak hastalarına glutensiz un  ile kışlık kıyafet dağıtıldı.

Kentte yaşayan çölyak hastası Suriyeli ve mağdur vatandaşlara mağaza aracılığıyla yardımcı olunacağını söyleyen Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, "Biz Türkiye ve Şanlıurfa olarak Suriyeli'leri bağrımıza bastık. Herkes kendince ellerinden geldiği kadar onlara yardım ediyor. Şanlıurfa Valiliği ve STK'lar olarak glütensiz gıda bulmakta zorluk çeken Suriyeli ve Şanlıurfalı kardeşlerimiz burada ihtiyaçlarına ulaşabilecek" dedi.

Kentte 850 çölyak hastasının bulunduğunu ifade eden Çölyak Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Doğan da, bundan sonraki süreçte çölyak hastalarına mağazadan aylık düzenli yardım yapılacağını söyledi.